logo itpoint.cz

Návrat ztraceného zákazníka

Zkušenost s alternativními operátory přivedla společnost Pharmos zpět k Českému Telecomu

Po dvouletých zkušenostech s alternativními operátory začala společnost Pharmos v loňském roce opět využívat hlasových služeb Českého Telecomu. Nyní se podařilo dokončit návrat zákazníka od konkurence i v oblasti datových služeb. Pharmos je součástí velkoobchodního lékařského řetězce Česká lékárnická a.s., který poskytuje služby v oblasti distribuce léčiv většině lékáren na celém území České republiky.
"Ve výběrovém řízení na dodavatele datových služeb rozhodlo především řešení »šité na míru«, které plně pokrývalo potřeby Pharmosu," říká Roman Stupka, výkonný ředitel pro prodej a člen představenstva Českého Telecomu.
"Velký význam pro nás měla také zkušenost s rychlostí zřizování telekomunikačních služeb, protože jsme potřebovali rychle realizovat provizorní řešení objednávkového systému v lokalitě Brandýsek a díky úsilí pracovníků Českého Telecomu se podařilo realizovat přípojky IP Connect a IP Connect internet do pěti dnů od podpisu smlouvy," dodává ke spolupráci PharmDr. Ivan Šácha, předseda představenstva společnosti Pharmos.
Nyní Pharmos používá službu IP Connect s přípojkami o rychlostech 64 kb/s až 2 Mb/s ve dvanácti lokalitách na celém území České republiky. Nejdůležitější programy, ke kterým patří například skladový systém, informační systém a elektronické objednávky, jsou nastaveny jako prioritní aplikace. Pro připojení do internetu je využita služba IP Connect Internet. Doplňkový modul Reporting provozu dává klientovi přehled o provozu jednotlivých přípojek.
Dále Pharmos využívá službu TeamNet, která komplexně vyřešila firemní komunikaci. TeamNet slouží ve společnosti Pharmos zejména pro přenos elektronických objednávek zboží a služeb z lékáren do skladů Pharmos a jako domácí kancelář pro práci managementu a některých pracovníků z domova. V současné době je do TeamNetu připojeno přes 1200 členů.
Pro řízení chodu firmy a pracovní porady Pharmos používá několikrát týdně službu velká konference, případně i konference přes operátora. Velká konference umožňuje nejen efektivní řízení firmy, ale i nemalé úspory cestovních nákladů a času vedení Pharmosu.

Český Telecom

Článek ze dne 20. července 2004 - úterý