logo itpoint.cz

NextiraOne Czech posiluje svá datová řešení díky akvizici Core Computer

Tímto krokem podpořila NextiraOne své obchodní, technické i servisní možnosti v oblasti konvergovaných datových infrastruktur a bezpečnosti a posílila svou vedoucí pozici v segmentu dodávek datových a hlasových řešení, a to jak v České republice, tak i na Slovensku.

Společnost NextiraOne oznámila, že získala 100 % vlastnický podíl ve firmě Core Computer s.r.o., jednoho z největších dodavatelů řešení datových sítí v České republice.

Tímto krokem podpořila NextiraOne své obchodní, technické i servisní možnosti v oblasti konvergovaných datových infrastruktur a bezpečnosti a posílila svou vedoucí pozici v segmentu dodávek datových a hlasových řešení, a to jak v České republice, tak i na Slovensku. V souladu se svou celoevropskou strategií využívat v rámci dodávaných řešení technologie svých čtyř klíčových partnerů, rozšířila NextiraOne díky této akvizici také strategické vztahy se společností Cisco Systems. NextiraOne tak do konce roku 2004 zvýší počet evropských zemí, ve kterých je akreditována zlatou certifikací společnosti Cisco, na 14 z celkových 16-ti zemí, kde má přímé zastoupení.

Začleněním schopností Core Computer, spol. s r.o. v oblasti datových řešení do existujícího potenciálu NextiraOne v oblastech hlasových řešení a kontaktních center může společnost nyní nabízet kompletní portfolio produktů a služeb v České republice i na Slovensku.

Rozšířená společnost ponese nadále název NextiraOne, bývalá firma Core Computer bude pro první fázi transformačního procesu představovat jednu z divizí zodpovědnou za datovou oblast. Společnost NextiraOne bude doplněna o pracovníky Core Computer tak, aby byla zachována obchodní kontinuita a vztahy se zákazníky a partnery Core Computer. Celkem má Core Computer, spol. s r.o. v České republice a na Slovensku 117 pracovníků.

"Vzhledem k rychlému vývoji na českém trhu komunikačních řešení naše společnost NextiraOne Czech hledala různé cesty k tomu, jak poskytovat zákazníkům dodávky komplexních integrovaných řešení ve špičkové kvalitě ve všech dílčích oblastech," řekl Bohuslav Cempírek, generální ředitel NextiraOne Czech s.r.o. "Získání firmy Core Computer s její obrovskou expertízou v oblasti datových řešení, včetně zlatého partnerství Cisco Systems, považujeme za jeden z největších milníků NextiraOne Czech. Naše lokální know-how zaměřené doposud nejvíce do segmentu hlasových řešení a kontaktních center se nyní zásadním způsobem rozšiřuje i o datové a konvergované sítě a bude znamenat velmi pozitivní synergické efekty i pro naše zákazníky."

"Výsledkem dokončené akvizice bude společnost poskytující komplexní služby širokému okruhu zákazníků. Fakticky se sloučí dvě firmy s komplementárními nabídkami, a tím Core Computer, získá zejména přístup k novým zákaznickým oblastem, které doposud oslovovala NextiraOne," řekla Marcela Lund, bývalá generální ředitelka Core Computer.

Core Computer s.r.o. byla založena v Praze v roce 1991 a již od svého počátku se zaměřovala na segment datových komunikací. Core Computer je předním poskytovatelem řešení komunikační síťové infrastruktury, managementu komunikačních sítí a managementu procesů. V oblasti počítačových sítí poskytuje komplexní dodávky koncovým uživatelům i subdodávky systémovým integrátorům. Core Computer se sídlem v České republice je součástí holdingu Core - Computer Limited Holding a zaujímá významné místo na trhu v České republice a Slovenské republice. Vloni byla také firma úspěšně certifikována jako Cisco Gold Partner.

NextiraOne

Článek ze dne 16. listopadu 2004 - úterý