logo itpoint.cz

Nokia 3230 - pokročilé funkce nabízené megapixelovým telefonem

Telefon Nokia 3230 je charakteristický moderním designem, který nabízí velký displej s barevným rozlišením 65 536 barev a vestavěný fotografický senzor o rozlišení 1,3 megapixelu dosahující efektivního rozlišení 1,23 megapixelu, který umožňuje záznam fotografií ve vysoké kvalitě. Díky mobilnímu záznamu a střihu videa mohou uživatelé vytvářet jedinečný a zábavný obsah, o který se mohou snadno podělit s dalšími odesláním ve formě multimediální zprávy.

Společnost Nokia při příležitosti výroční konference Nokia Mobility Conference konané v Monaku a při příležitosti akce Destination Nokia konané v thajském Bankoku oznámila významný přírůstek do svého rostoucího portfolia obrazových telefonů - telefon Nokia 3230. Telefon je vybaven megapixelovým fotoaparátem s možností záznamu a střihu videa, a nabízí tak moderním uživatelům mobilních telefonů inovativní, funkčně bohatý nástroj podporující tvůrčí komunikaci, sdílení digitálního obsahu a sebevyjádření.

Telefon Nokia 3230 je založen na platformě Series 60 a jedná se o třípásmový přístroj vybavený fotoaparátem podporující sítě GSM/GPRS/EDGE 900/1800/1900. První dodávky by měly být v Evropě a Asii zahájeny během prvního čtvrtletí roku 2005. Očekávaná nedotovaná maloobchodní cena bez daně bude přibližně 350 EUR.

 Nokia 3230

Telefon Nokia 3230 je charakteristický moderním designem, který nabízí velký displej s barevným rozlišením 65 536 barev a vestavěný fotografický senzor o rozlišení 1,3 megapixelu dosahující efektivního rozlišení 1,23 megapixelu, který umožňuje záznam fotografií ve vysoké kvalitě. Díky mobilnímu záznamu a střihu videa mohou uživatelé vytvářet jedinečný a zábavný obsah, o který se mohou snadno podělit s dalšími odesláním ve formě multimediální zprávy. Díky aplikaci Movie Director, kterou telefon nabízí, mohou uživatelé zaznamenané sekvence proměnit ve své osobní filmy a přidat k nim zvukové, textové nebo barevné efekty, popřípadě je doplnit o další obrázky. Neméně důležité je, že spotřebitelé mohou fotografie nebo videozáznamy snadno tisknout, ukládat nebo sdílet s dalšími osobami například pomocí technologie Bluetooth nebo prostřednictvím multimediálních zpráv. Fotografie lze prostřednictvím spojení Bluetooth vytisknout na kompatibilní tiskárně nebo pomocí veřejného boxu s tiskárnou, a pokud použijí uživatelé službu Kodak Mobile Service ve spojení s aplikací, kterou telefon nabízí, mohou své obrázky nahrát do virtuálního fotoalba umístěného na internetu a podělit se o ně online se svojí rodinou a přáteli, nebo si prostřednictvím této služby objednat jejich vytištění.

"Telefon Nokia 3230 byl navržen pro fanoušky technických novinek, kteří chtějí mít k dispozici nejmodernější funkce včetně přístupu k mobilním službám a zábavě," uvedl Kai Öistämö, senior viceprezident oddělení Business Line Management divize Mobile Phones společnosti Nokia. "I když telefon Nokia 3230 klade důraz především na zábavu, jsme přesvědčeni, že spotřebitelé také ocení vysoce kvalitní fotografie a videozáznam, podobně jako rozšiřitelnou paměť a další pokročilé funkce."

Uživatelé si také mohou telefon Nokia 3230 dále přizpůsobit svým představám pomocí nových témat pro uživatelské rozhraní, nových tapet a barevných schémat. Nokia 3230 nabízí také nové hry včetně realistické hry Agent V, která hráče doslova vtáhne přímo do akce. Hra Agent V používá hledáček fotoaparátu ve spojení s pohybovým senzorem vestavěným v telefonu, a hráč tak pohybem telefonu může pohybovat objekty objevujícími se ve hře. Nokia 3230 je postavena na platformě Series 60 a na operačním systému Symbian, a lze ji proto uživatelsky upravit pomocí široké škály Java nebo Symbian aplikaci, které dále rozvíjejí tvůrčí dovednosti uživatele.

 

Při hmotnosti 110 gramů nabízí inteligentní telefon Nokia 3230 dobu hovoru až 4 hodiny a pohotovostní režim až 230 hodin.

Základní charakteristiky telefonu jsou následující :

Nokia

Článek ze dne 15. listopadu 2004 - pondělí