logo itpoint.cz

Nokia 6020 - elegantní způsob, jak zůstat v kontaktu

Díky podpoře technologie EDGE nabízí Nokia 6020 rychlý přístup k informacím včetně přístupu k elektronické poště nebo obrazovému zpravodajství. Vestavěný prohlížeč podporující standard XHTML je optimalizován na zobrazování obrázků a videozáznamů pomocí displeje podporujícího až 65 536 barev. Dodávky telefonu Nokia 6020 by měly být zahájeny v prvním čtvrtletí roku 2005. Odhadovaná nedotovaná maloobchodní cena bez daně bude přibližně 200 EUR.

 Nokia 6020

Společnost Nokia při příležitosti výroční konference Nokia Mobility Conference konané v Monaku a při příležitosti akce Destination Nokia konané v thajském Bankoku oznámila rozšíření svého portfolia telefonů střední třídy o nový obrazový telefon Nokia 6020.

Nokia 6020 se svým elegantním a praktickým designem nabízí širokou škálu moderních technologií vyhovujících potřebám pro využití ve volném čase i při práci. Trojpásmová Nokia 6020 bude dodávána ve dvou verzích: verze podporující sítě EGSM 900 GSM 1800/1900 bude určena především pro evropský a asijský trh, zatímco verze podporující sítě GSM 850/1800/1900 bude určena pro americký kontinent. Dodávky telefonu Nokia 6020 by měly být zahájeny v prvním čtvrtletí roku 2005. Odhadovaná nedotovaná maloobchodní cena bez daně bude přibližně 200 EUR.

"Nokia 6020 je novým lákavým přírůstkem silného portfolia telefonů střední třídy společnosti Nokia zaměřujících se především na potřeby firemních uživatelů," uvádí Aage Snorgaard, viceprezident divize Mobile Phones společnosti Nokia. "Robustní sadu funkcí obsažených v Nokia 6020 vhodně doplňuje elegantní, klasický design, který spotřebitelům nabízí dostupný, spolehlivý pracovní nástroj pro každou příležitost."

Zůstat v kontaktu je s telefonem Nokia 6020 snadné. Spotřebitelé mohou své kolegy upozornit na důležité zprávy odesláním zprávy, která se zobrazí přímo na displeji příjemce, nebo mohou své přátele překvapit animovanou MMS zprávou. Díky fotoaparátu s rozlišením VGA mohou uživatelé zaznamenat jedinečné okamžiky ve formě fotografie nebo videozáznamu, nebo se mohou spojit se svými přáteli pomocí technologie push to talk. Spotřebitelé mohou synchronizovat položky v plánovacím kalendáři nebo kontakty tak, aby jim telefon připomněl narozeniny, výročí a důležité schůzky. Kontakty vybavené funkcí Presence informují přátele a kolegy o tom, zda je uživatel dostupný a kde se nachází v případě, že uživatel momentálně nemůže odpovídat na příchozí volání nebo textové zprávy. Hlasové vytáčení, kterým Nokia 6020 také disponuje, umožňuje rychlý přístup k důležitým kontaktům.

Díky podpoře technologie EDGE nabízí Nokia 6020 rychlý přístup k informacím včetně přístupu k elektronické poště nebo obrazovému zpravodajství. Vestavěný prohlížeč podporující standard XHTML je optimalizován na zobrazování obrázků a videozáznamů pomocí displeje podporujícího až 65 536 barev. Spotřebitelé si mohou přizpůsobit vzhled telefonu Nokia 6020 pomocí oblíbených tapet a grafiky zobrazované při zapnutí telefonu nebo mohou různým skupinám v adresáři přiřadit rozdílné polyfonní vyzváněcí tóny. Technologie Java umožňuje dále telefon uživatelsky přizpůsobit pomocí stahovaných aplikaci, mezi něž patří například cestovní průvodci nebo hry.

Telefon Nokia 6020 s klasickým designem je k dispozici v barevných variantách grafitová šeď a stříbrná šeď a nabízí dobu hovoru až 3 hodiny a pohotovostní režim až 14 dní.

Nokia

Článek ze dne 9. listopadu 2004 - úterý