logo itpoint.cz

Nokia 6610i - společník pro práci i zábavu umožňuje plné využití MMS

Nokia 6610i je třípásmový mobilní telefon (GSM 900/1800/1900), který má klasický design, barevný displej a mnoho funkcí jako je technologie Java™, prohlížeč XHTML a SyncML. Přístroj je vybaven vestavěným fotoaparátem, FM rádiem a nabízí plně funkční využití MMS. Předpokládaná nedotovaná maloobchodní cena bez daně by se měla pohybovat okolo 250 euro.

Společnost Nokia představila nový telefon Nokia 6610i, který je vybaven vestavěným fotoaparátem, FM rádiem a nabízí plně funkční využití MMS. Nokia 6610i je třípásmový mobilní telefon (GSM 900/1800/1900), který má klasický design, barevný displej a mnoho funkcí jako je technologie Java™, prohlížeč XHTML a SyncML. Nokia 6610i je navržena ve známém stylu Nokia a její dodávky na trhy v Evropě, na Středním Východě, v Africe a Asii by měly být zahájeny v průběhu druhého čtvrtletí 2004. Předpokládaná nedotovaná maloobchodní cena bez daně by se měla pohybovat okolo 250 euro.

"Úspěšní lidé dnes vyžadují spolehlivý mobilní telefon pro pracovní i soukromé účely. Nokia 6610i spojuje nejnovější technologie a služby MMS s klasickým vzhledem, čímž vytváří ideální model pro celý den," uvádí Aage Snorgaard, viceprezident oddělení Broad Appeal Business Line divize Mobile Phones společnosti Nokia. "Technologie jako Java a SyncML umožňují řešit pracovní otázky, a díky vestavěnému fotoaparátu se zákazníci mohou okamžitě s přáteli podělit o osobní dojmy. Telefon Nokia 6610i novým způsobem spojuje profesionální i soukromé využití."

Vestavěný fotoaparát CIF v telefonu Nokia 6610i je optimalizován i pro displeje menších přístrojů (128x128 pixelů). Díky možnostem fotografování a funkcím MMS mohou uživatelé posílat a přijímat multimediální zprávy i z jiných kompatibilních telefonů vybavených MMS. Navíc mohou uživatelé obrázky editovat a připojovat je k jiným kontaktním informacím. Integrovaný prohlížeč XHTML telefonu Nokia 6610i nabízí on-line přístup k obsahu internetu s lepším zobrazením barevných a grafických prvků.

Technologie Java umožňuje stahování personalizovaných aplikací dalších firem, jako je například TimeOut City Guides či Cosmopolite Business Guides, které informují o jednotlivých zemích, nebo třeba poslední novinky z Financial Times, díky kterým je zákazník neustále informován o posledních zprávách ze světa obchodu*. Tyto a mnoho dalších aplikací pro telefon Nokia 6610i najdete na stránkách www.nokia.com/shop. Podpora SyncML umožňuje bezdrátovou synchronizaci údajů ze zákazníkova kompatibilního adresáře, kalendáře či programu. Díky této funkci můžete mít vždy k dispozici aktuální údaje, i když právě cestujete.

Nokia 6610i je vybavena polyfonním vyzváněním a vestavěným stereo FM přijímačem, nabízí velmi kvalitní zvuk. Dále je možné se díky vestavěnému reproduktoru handsfree i na dálku účastnit narychlo svolaných schůzek v kanceláři. Nokia 6610i také podporuje aplikaci OMA Digital Rights Management verze 1.0.

Nokia 6610i váží 87 gramů, doba hovoru dosahuje až 3,5 hodiny a pohotovostní doba až 18 dní. V Evropě, Africe a na Středním Východě budou nabízeny standardní sestavy v šedé, černé a tmavě modré barvě, na asijské trhy bude telefon dodáván v šedé a tmavě modré verzi.

Nokia 6610i je kompatibilní s různými novinkami jako je například nedávno představená sada Headrest Handsfree BHF-3, která se instaluje na opěrky předních sedadel. Jde o užitečnou základní sadu handsfree, která obsahuje vestavěný mikrofon, reproduktor a oddělitelnou část na opěrky.

Zájemci o vytváření softwarových aplikací pro telefon Nokia 6610i mohou získat zdrojové informace o výrobku, technickou podporu a nástroje ke stažení z stránek Forum Nokia, hlavního výzkumného programu společnosti Nokia, na adrese http://www.forum.nokia.com.

Nokia

Článek ze dne 21. dubna 2004 - středa