logo itpoint.cz

Nokia 7610 - mobil vybavený fotoaparátem s megapixelovou rozlišovací schopností

Třípásmový model by se podle plánu měl objevit na trhu ve druhém čtvrtletí roku 2004 a to ve dvou variantách, GSM 900/1800/1900 a GSM 850/1800/1900. Předpokládaná maloobchodní cena by se měla pohybovat okolo 500 EUR. Funkce tisku fotografií představuje pro uživatele svěží novinku - obrázky lze vytisknout během několika sekund buď připojením ke kompatibilní tiskárně prostřednictvím technologie Bluetooth nebo pomocí boxu s tiskárnou umístěného ve značkových obchodech Nokia či fotolabech.

Na improvizovaném přehlídkovém molu si společnost Nokia vydobyla místo v záři reflektorů veletrhu CeBIT 2004 díky uvedení elegantního obrazového zařízení Nokia 7610, které je prvním telefonem této společnosti vybaveným fotoaparátem s megapixelovou rozlišovací schopností. Kromě samozřejmých výhod platformy řady 60 umožňuje štíhlá a elegantní Nokia 7610 s módními tónovanými kryty v barvě rubínu či onyxu rychle a jednoduše zaznamenat, vytisknout, uložit a rozeslat obrazové snímky a videosoubory ve fotografické kvalitě. Třípásmový model by se podle plánu měl objevit na trhu ve druhém čtvrtletí roku 2004 a to ve dvou variantách, GSM 900/1800/1900 a GSM 850/1800/1900. Předpokládaná maloobchodní cena by se měla pohybovat okolo 500 EUR.

Tisk představuje pro uživatele obrazového zařízení Nokia 7610 svěží novinku - obrázky lze vytisknout během několika sekund buď připojením ke kompatibilní tiskárně prostřednictvím technologie Bluetooth nebo pomocí boxu s tiskárnou umístěného ve značkových obchodech Nokia či fotolabech. Aplikace Kodak Pictures integrovaná v telefonu umožňuje stáhnout obrázky do virtuálního fotoalba na internetu a podělit se o ně s ostatními, případně si online objednat jejich tisk. Telefon Nokia 7610 disponuje barevným displejem s barevným rozlišením 65 000 barev, který umožňuje prohlížení statických snímků i videosekvencí zachycených vestavěným fotoaparátem stejně tak jako sledování přenosu videonahrávky v reálném čase prostřednictvím zabudovaného mobilního přehrávače RealOne. Megapixelový fotoaparát (1152 × 864 bodů) je vybaven optikou vysoké kvality, čtyřnásobným zoomem a samospoušťí. Nokia 7610 umožňuje uživatelům pořizovat snímky i za zhoršených světelných podmínek.

"Práce s digitálním obrazem se rozvinula měrou, jež byla před pouhými pěti lety, v době nástupu prvních digitálních fotoaparátů pro běžné použití, nepředstavitelná. V roce 2003 počet prodaných telefonů s fotoaparátem převýšil počet digitálních fotoaparátů. Stojíme na prahu éry, v níž telefony s fotoaparátem budou zcela běžně používanými přístroji k zachycení obrazu," tvrdí Juha Putkiranta, senior viceprezident obchodní jednotky Imaging Business Unit společnosti Nokia. "Po uvedení přístroje Nokia 7610, prvního obrazového zařízení společnosti Nokia s megapixelovou rozlišovací schopností, už k zachycení spontánních snímků v tiskové kvalitě není třeba samostatného fotoaparátu. Svůj fotoaparát teď budete mít neustále s sebou, ve svém telefonu."

Telefon Nokia 7610 byl vytvořen speciálně pro spotřebitele, kteří chtějí krok spíše udávat než držet. Uživatelé přístroje Nokia 7610 mohou vytvářet krátké filmové sekvence či dokonce hudební videosnímky v délce až 10 minut, které nasnímají a nastříhají přímo na svém obrazovém přístroji, a poté se o ně zcela jednoduše mohou podělit i se svými přáteli a příbuznými. Díky aplikaci Movie Director má uživatel vůbec poprvé možnost upravit si videoklipy zachycené přístrojem Nokia 7610 přidáním zvláštních efektů jako jsou hudba, text, další barvy či pohyblivé objekty. Aplikace dokáže automaticky zkombinovat několik videoklipů do jediné videoviněty nebo optimalizovat sestříhané video k zaslání prostřednictvím MMS.

Dalším inovativním konceptem, který Nokia 7610 přináší, je aplikace Nokia Lifeblog, která pro uživatele, kteří chtějí udávat trend, znamená automatický digitální diář neustále po ruce. Aplikace zaznamenává a uspořádává digitální obsah, jako jsou obrazové, video či textové záznamy, čímž přímo v telefonu vytváří osobní záznamník či multimediální diář. Po přenesení do aplikace Nokia Lifeblog na PC mohou uživatelé snadno procházet a prohledávat svůj chronologicky seřazený multimediální diář, případně jej sdílet s přáteli či příbuznými prostřednictvím e-mailu. Kromě toho je součástí prodejního balíčku přístroje Nokia 7610 software Adobe® Photoshop® Album, který uživatelům umožňuje uspořádat a editovat digitální snímky na svém PC.

Další klíčové funkce přístroje Nokia 7610 zahrnují zasílání multimediálních zpráv pomocí bohatě vybavené funkce Multimedia Messaging, e-mail, přehrávač hudebních snímků MP3/AAC, internetový prohlížeč, rozšířitelnou paměť o velikosti až 72MB , USB, možnost připojení pomocí technologie Bluetooth a podporu technologie Java. Drobný a elegantní telefon o hmotnosti 118 gramů a délce 93 cm umožňuje až 3 hodiny hovoru a pohotovostní dobu až 250 hodin. Díky široké nabídce aplikací pro přístroje řady 60 si mohou uživatelé svůj obrazový přístroj Nokia 7610 přizpůsobit použitím těch aplikací, které nejlépe umožní vyjádřit jejich kreativitu.

Nokia

Článek ze dne 19. března 2004 - pátek