logo itpoint.cz

Nokia 7710 - mobil s širokoúhlým displejem

Výkonná Nokia 7710 nabízí plnohodnotný prohlížeč internetových stránek, zabudovaný hudební přehrávač se stereo zvukem, rozsáhlé možnosti videa jako přehrávání, streaming a nahrávání, megapixelový fotoaparát s dvojnásobným digitálním zoomem, a FM rádio s možností klientem funkce Visual Radio.

Na výroční konferenci Nokia Mobility v Monaku a na akci Destination Nokia v thajském Bangkoku společnost Nokia představila inteligentní multimediální telefon Nokia 7710 s širokoúhlým displejem a tužkovým vstupem. Díky širokoúhlému dotekovému displeji vysoké kvality s barevným rozlišením 65 536 barev je telefon Nokia 7710 vhodný pro celou řadu aplikací.

Výkonná Nokia 7710 nabízí plnohodnotný prohlížeč internetových stránek, zabudovaný hudební přehrávač se stereo zvukem, rozsáhlé možnosti videa jako přehrávání, streaming a nahrávání, megapixelový fotoaparát s dvojnásobným digitálním zoomem, a FM rádio s možností klientem funkce Visual Radio.

Nokia 7710 podporuje sítě GSM/GPRS/EGPRS 900/1800/1900 a jeho dodávky na asijský a čínský trh by měly podle plánu být zahájeny ve čtvrtém čtvrtletí roku 2004 a na evropském a africkém trhu by se měl objevit v prvním čtvrtletí 2005.

Pokročilý smartphone telefon Nokia 7710 nabízí svými parametry rovnováhu mezi pracovním využitím a zábavou na cestách. Nokia 7710 podporuje funkci push email na základě řešení společnosti Smartner, obsahuje klienta VPN, nabízí volnou uživatelskou paměť až 90 MB plus 128 MB na dodávané kartě MultiMediaCard (MMC), a poskytuje ucelenou nabídku funkcí pro správu osobních informací, klávesnici na displeji a možnost rozpoznávání rukopisu. Přístroj Nokia 7710 používá operační systém Symbian. Mezi možnosti připojení telefonu Nokia 7710 patří konektor Pop-PortÔ s technologií USB a bezdrátová technologie Bluetooth umožňující snadné přenášení dat a synchronizaci s PC.

"Možnost používat, předávat a vytvářet mediální soubory a využití rozsáhlých parametrů inteligentního telefonu - to vše na fantastickém displeji - dělá z telefonu Nokia 7710 působivé mobilní zařízení", prohlásil Richard Sharp, viceprezident divize Rich Media společnosti Nokia. "Díky širokoúhlému dotekovému displeji je použití aplikací typu Time Out Mobile City Guide, World Mate a textové editory velmi příjemným zážitkem."

S pomocí telefonu Nokia 7710 je také možné mobilním způsobem vytvářet blogy na internetu. Díky aplikaci moblog client mohou tvůrci blogů umisťovat obrázky a text na svůj osobní blog.

Aplikace PhotoBase a kreslení nabízejí univerzální funkce k editaci obrázků, např. ořez, zoom, otáčení a převrácení. Uživatelé dokonce mohou psát nebo kreslit přes obrázky pořízené telefonem Nokia 7710 nebo kreslit vlastní obrázky.

Inteligentní telefon Nokia 7710 nabízí řadu mobilních mediálních aplikací a služeb, například Visual Radio, která je vysoce interaktivním informačním kanálem pro výrazně lepší zážitek při poslechu FM*. Posluchač například vidí informace o písni a interpretovi, které právě poslouchá, nebo se může účastnit soutěží. Předem nainstalovaná aplikace eBook reader umožňuje uživateli číst elektronické kopie oblíbených titulů. Prostřednictvím aplikace eBook reader je možné nakupovat nebo stahovat elektronické knihy z internetového obchodu eBooks.com.

Přístroj Nokia 7710 podporuje také zařízení Nokia Streamer SU-22, které lze použít v pilotních projektech digitálního televizního vysílání DVB-H v řadě zemí celého světa.

Nokia

Článek ze dne 8. listopadu 2004 - pondělí