logo itpoint.cz

Nokia buduje na Ukrajině

Nokia získala zakázku v hodnotě 125 mil. EUR na kompletní výstavbu sítě GSM/EDGE společnosti DCC/Astelit na Ukrajině. Uzavření transakce znamená pro společnost Nokia získání nového zákazníka na tomto důležitém trhu. Nokia podepsala s ukrajinským operátorem DCC/Astelit kontrakt v hodnotě 125 mil. EUR na kompletní výstavbu a provoz jeho rádiové sítě GSM/EDGE

Nokia získala zakázku v hodnotě 125 mil. EUR na kompletní výstavbu sítě GSM/EDGE společnosti DCC/Astelit na Ukrajině. Uzavření transakce znamená pro společnost Nokia získání nového zákazníka na tomto důležitém trhu. Nokia podepsala s ukrajinským operátorem DCC/Astelit kontrakt v hodnotě 125 mil. EUR na kompletní výstavbu a provoz jeho rádiové sítě GSM/EDGE. Díky této rámcové smlouvě se společnost DCC/Astelit, jejímž majoritním vlastníkem je společnost Turkcell, stává novým zákazníkem společnosti Nokia. Podle smlouvy, jejíž předpokládaná doba trvání je dva roky, budou okamžitě zahájeny dodávky subsystému základnových stanic (BSS) společnosti Nokia.
"Nokia je dobře známá jako přední společnost ve světě telekomunikací. Společnost DCC/Astelit si za svého partnera při výstavbě sítě GSM na Ukrajině vybrala právě společnost Nokia, a to především na základě důvěry v její jméno a jako uznání kvalit jejích zařízení," prohlásil Valerij Grigorjevič Stěpaněnko, předseda správní rady společnosti CJSC "Digital Cellular Communication of Ukraine".
"Velice nás těší, že můžeme společnosti DCC/Astelit poskytnout řešení GSM/EDGE BSS, aby mohla na Ukrajině rychle dosáhnout kvalitního pokrytí. Je zde jeden z nejrychleji se rozvíjejících trhů v regionu a my se těšíme na spolupráci se společností DCC/Astelit při rychlém a hladkém náběhu k úspěšnému spuštění služeb," říká Jaakko Myllymäki, viceprezident obchodní jednotky Networks společnosti Nokia.
Nokia podle smlouvy dodá svůj kompletní subsystém základnových stanic GSM/EDGE, který lze bez problémů modernizovat na systém třetí generace WCDMA. Kromě toho poskytne Nokia na klíč realizaci sítě, včetně zajištění lokalit, technické vybavenosti, síťového plánování, řízení implementace a projektového řízení pro rychlý a kvalitní rozjezd tohoto řešení.
Nokia poskytuje také svůj balíček pro rozjezd provozu, který má společnosti DCC/Astelit pomoci získat a dále rozvíjet schopnosti a postupy nezbytné pro provoz sítě v příštích šesti měsících. Pomocné služby společnosti Nokia, včetně údržby programového vybavení, tísňové podpory, hardwarových služeb a také školení, pomohou zajistit špičkový výkon celé sítě. Nokia může čerpat ze své více než 15leté zkušenosti s realizací a provozováním sítí a z rozsáhlých praktických zkušeností s implementací mobilních služeb pro operátory. Nokia zajišťuje kompletní implementaci na klíč pro celkem 25 zákazníků v 21 zemích světa a k tomu smluvně poskytuje provozní služby 20 světovým operátorům.
O společnosti Nokia
Nokia je přední světovou společností působící v oblasti mobilních komunikací a hnací silou růstu a udržitelného rozvoje celého odvětví mobility. Nokia usiluje o zlepšení života lidí a zvýšení jejich produktivity tím, že nabízí snadno ovladatelné a inovativní produkty, jako jsou mobilní telefony, a řešení pro podniky a poskytovatele obrazového obsahu, her, médií a provozovatele mobilních sítí. Nokia je společností se širokým spektrem vlastníků a její akcie jsou kótovány na pěti významných burzách cenných papírů.
O společnosti DCC
Společnost "Digital Cellular Communication of Ukraine" (DCC) byla založena v roce 1995 v Doněcku. První digitální mobilní komunikační technologie se na Ukrajině objevily v roce 1996 se spuštěním sítě DCC v Doněcku. DCC má licence k mobilní, meziměstské a mezinárodní komunikaci a její síť byla konstruována na základě amerického digitálního standardu D-AMPS. V současné době poskytuje DCC své služby v Kyjevě, Doněcku, Dněpropetrovsku, Charkově, Oděse, Luhansku, Záporoží a v okolí těchto měst, a také v Simferopolu a na Krymu. DCC také poskytuje roamingové služby pro zákazníky cestující po zemích SNS. Zákazníkům cestujícím do zámoří společnost poskytuje výhodné podmínky pronájmu přístrojů s možností komunikace v 58 zemích světa. Společnost v současné době poskytuje své služby více než 80 000 uživatelů. Jako zástupce Ukrajiny vstoupila společnost DCC do Mezinárodního sdružení D-AMPS operátorů. Zařízení používaná v sítích DCC umožňují společnosti zařadit se mezi země, které využívají pokročilé digitální mobilní komunikační technologie.

Článek ze dne 16. července 2004 - pátek