logo itpoint.cz

Nokia dodává technologické řešení pro novou službu Push to Talk společnosti Eurotel v ČR

Komerčně jsou již k dispozici telefony Nokia 5140, Nokia 6260, Nokia 6170 a Nokia 7270. V prvním čtvrtletí roku 2005 se předpokládá zahájení distribuce telefonů Nokia 6020 a Nokia 3230. Také uživatelé modelů Nokia 6600, Nokia 6620, Nokia 6670 nebo Nokia 7610 budou moci využívat službu Push to Talk, pokud si do svých přístrojů stáhnou klienta Push to Talk.

Eurotel Praha s.r.o. spustil jako první operátor v České republice službu Push to talk over Cellular (PoC), a to s využitím nejmodernějšího technologického řešení od společnosti Nokia. Po pilotním spuštění této technologie plánuje Eurotel zahájení plného komerčního provozu na začátek roku 2005.

Kromě kompletního řešení technologie PoC poskytuje Nokia také implementační a podpůrné služby potřebné pro vlastní nasazení tohoto produktu. Na českém trhu jsou navíc k dispozici nové mobilní telefony Nokia 5140, které dokáží využít potenciálu technologie PoC. Spolupráce mezi oběma společnostmi pokračuje již od roku 1996, kdy se Nokia stala hlavním dodavatelem síťové infrastruktury GSM pro Eurotel.

"Spolupráce se společností Eurotel pro nás vždycky měla klíčový význam," prohlásil Matti Palomaki, generální ředitel divize networks společnosti Nokia Czech Republic s.r.o. "Těší nás, že k jejímu dalšímu prohloubení přispělo právě naše uvedení této nové technologie pro mobilní komunikaci."

"Je pravidlem, že koncová zařízení značky Nokia obsahují inovativní technologická řešení," řekl Michal Heřman, generální ředitel společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o. "Společnost Nokia výrazně podpořila projekt implementace služby Push to Talk již od jeho počátku a tato podpora měla zásadní význam pro spuštění této atraktivní technologie na českém trhu. Jsme pevně přesvědčeni, že díky službě Push to Talk budeme moci nabídnout našim zákazníkům zcela nové možnosti mobilní komunikace."

Společnost Nokia v současnosti provádí testovací projekty u 30 operátorů a již uzavřela komerční smlouvy s 22 operátory. V současnosti je tak předním hráčem v oblasti implementace služby Push to talk over Cellular v sítích GSM. Řešení společnosti Nokia nabízí kompletní sadu funkcí a hladkou migraci na připravovaný standard Open Mobile Architecture (OMA - otevřená mobilní architektura). Navíc je plně kompatibilní s technologií IP Multimedia Subsystem, jak ji definuje norma 3GPP.

Nokia již uvedla na náš trh několik telefonů s funkcí Push to Talk ("stiskni a mluv"). Komerčně jsou již k dispozici telefony Nokia 5140, Nokia 6260, Nokia 6170 a Nokia 7270. V prvním čtvrtletí roku 2005 se předpokládá zahájení distribuce telefonů Nokia 6020 a Nokia 3230. Také uživatelé modelů Nokia 6600, Nokia 6620, Nokia 6670 nebo Nokia 7610 budou moci využívat službu Push to Talk, pokud si do svých přístrojů stáhnou klienta Push to Talk. Počínaje rokem 2005 bude služba "stiskni a mluv" k dispozici téměř na všech telefonech Nokia s technologií GPRS/WCDMA.

Nokia

Článek ze dne 27. prosince 2004 - pondělí