logo itpoint.cz

Nokia míří plnou parou vpřed s nejmenším megapixelovým telefonem třetí generace na světě

Nokia 6630 je prvním mobilním telefonem na světě, který spojuje výhody technologií třetí generace, EDGE a Series 60, přední platformy pro inteligentní telefony. Kompaktní přístroj Nokia 6630 nabízí vždy připojený e-mail, mobilní širokopásmový přístup k multimediálnímu obsahu, video streaming a videokonference v reálném čase a přináší tak rostoucímu počtu uživatelů reálnou zkušenost s technologiemi třetí generace.

Společnost Nokia uvedla na trh telefon Nokia 6630, který je průlomem v oblasti mobilních komunikací. Nokia 6630 je prvním mobilním telefonem na světě, který spojuje výhody technologií třetí generace, EDGE a Series 60, přední platformy pro inteligentní telefony. Kompaktní přístroj Nokia 6630 nabízí vždy připojený e-mail, mobilní širokopásmový přístup k multimediálnímu obsahu, video streaming a videokonference v reálném čase a přináší tak rostoucímu počtu uživatelů reálnou zkušenost s technologiemi třetí generace.

"Jakožto nejnovější přírůstek do našeho portfolia WCDMA produktů dokládá telefon Nokia 6630 naše pevné odhodlání masově nabízet inteligentní a atraktivní zařízení využívající technologie třetí generace, která je možno nakonfigurovat a uživatelsky upravit tak, aby splňovala požadavky spotřebitelů, operátorů a firemních zákazníků," uvedl Anssi Vanjoki, výkonný viceprezident a generální ředitel divize Multimedia společnosti Nokia. "Telefon Nokia 6630 je postaven tak, aby umožňoval rychlou a inteligentní práci. Rostoucímu počtu zákazníků využívajících mobilní služby třetí generace nabízí vysoce kvalitní výkon a vynikající dobu provozu."

V prostředích postavených na mobilních technologiích třetí generace se dostávají systémy pro správu osobních informací na novou úroveň, neboť tyto technologie umožňují například stahování a prohlížení e-mailů včetně příloh pomocí vysokorychlostního mobilního připojení dosahujícího rychlosti až 384 kb/s. Uživatelé telefonu Nokia 6630 mohou automaticky obdržet upozornění na příchozí e-mail a odesílat e-maily rychlostí až 128 kilobitů za sekundu. Mobilní klient Nokia Mobile VPN od společnosti Nokia umožňuje bezpečný přístup na firemní intranet nebo poštovní server. Telefon Nokia 6630 je v současné době jediným telefonem na světě, který funguje ve všech sítích třetí generace (WCDMA), EDGE a v sítích druhé generace.

S vestavěným fotoaparátem s efektivním rozlišením 1,23 mil. pixelů a s celou řadou funkcí pro digitální zpracování obrazu je telefon Nokia 6630 nejpokročilejším telefonem s vestavěným fotoaparátem, které byly doposud na trh GSM uveden. Mezi rozsáhlou řadu funkcí pro zpracování obrazu patří plynulý, až šestinásobný digitální zoom, který lze použít pří fotografování i při záznamu videa, manuální nastavení expozice, záznam rychlého sledu fotografií, videozáznam o kapacitě až 1 hodinu a možnost bezdrátového tisku přímo z telefonu při použití řešení nabízených firmami HP a Kodak. Uživatelé mohou fotografovat a nahrávat video stiskem jediného tlačítka a zaznamenaný obraz mohou sdílet celou řadou způsobů. Ve standardní konfiguraci je telefon Nokia 6630 vybaven vestavěnou pamětí a kartou MMC o celkové kapacitě 74MB, která usnadňuje ukládání fotografií, video klipů, hudby a dalšího multimediálního obsahu.

Uživatelům, kteří od svého telefonu očekávají také zábavu, Nokia 6630 nabízí digitální MP3 přehrávač a na svém jasném, barevném displeji jim umožňuje přehrávat video vysílané v reálném čase. Mobilní širokopásmová kapacita sítí WCDMA umožňuje na obrazovém telefonu Nokia 6630 sledovat vysoce kvalitní přenos videa v reálném čase a podporuje také videokonferenční hovory. Mobilní přehrávač RealOne podporuje velké množství existujících videonahrávek ve formátu Real i v novém formátu 3GPP určeném pro ukládání obsahu pro mobilní zařízení.

Mezi volitelné doplňky, které jsou pro telefon Nokia 6630 k dispozici, patří přídavný blesk umožňující snímat jasnější fotografie, bezdrátová Bluetooth klávesnice pro snadnější zadávání dat a pokročila hands-free sada umožňující pohodlnou komunikaci při jízdě autem.

Telefon Nokia 6630 používá operační systém Symbian. Jedná se o třípásmový telefon určený pří sítě GSM 900/1800/1900, EDGE a WCDMA. S hmotností 127 gramů a rozměry 110 x 60 x 20,6 mm je tento telefon nejmenším telefonem na světě určeným pro sítě GSM a WCDMA. Telefon Nokia 6630 by se měl v prodeji objevit během posledního čtvrtletí roku 2004 a odhadovaná nedotovaná cena tohoto modelu by měla být nižší než 500 EUR.

Nokia

Článek ze dne 29. června 2004 - úterý