logo itpoint.cz

Nokia posiluje bezpečnost mobilních zařízení pro šifrování souborů

Společnost Nokia se spojila se společností Pointsec Mobile Technologies, aby poskytla pokročilé řešení pro bezpečnost mobilních zařízení. Produkt společnosti Pointsec pro šifrování souborů určený pro OS Symbian chrání citlivá data na mobilních zařízeních Nokia.

Společnosti Nokia a Pointsec oznámily, že společně vyvinuly řešení určené k ochraně dat firemních zákazníků na jejich mobilních zařízeních. Nové řešení společnosti Pointsec nabízí šifrování uživatelských dat jako je email, zprávy SMS a MMS, údaje v plánovacím kalendáři či adresáři, nebo data uložená na paměťových kartách. Oznámené řešení bude k dispozici pro přístroje Nokia s platformou Series 60 a Series 80 počínaje přístrojem Nokia 9500 Communicator.

"Společnost Nokia je pevně přesvědčena, že bezpečnost je základním prvkem podmiňujícím firemní mobilitu," uvedl Panu Kuusisto, ředitel jednotky Alliances obchodní skupiny Nokia Enterprise Solutions. "S tím, jak se mobilní zařízení stávají stále složitějšími a jak je na nich uchováváno stále více firemních informací, je životně důležité na těchto zařízeních zajistit bezpečnost stejné úrovně, jaká v současné době existuje na drátově připojených zařízeních jako jsou například přenosné počítače."

"Mobilita výraznou měrou zvyšuje produktivitu zaměstnanců i schopnosti firmy provozující své aktivity v reálném čase, ovšem na druhou stranu také přináší nové problémy týkající se bezpečnosti a řízení," uvedl Stephen Drake, programový ředitel služby Mobile Infrastructure Software společnosti IDC. "Organizace se musí zaměřit na bezpečnost mobilních technologií i na technologie pro řízení mobilních zařízení, mezi něž patří ochrana dat uložených na mobilních zařízeních. Budou tak moci ochránit důvěrné informace před tím, aby se v důsledku ztráty nebo krádeže mobilního zařízení dostaly do nepovolaných rukou."

"Jsme rádi, že můžeme spolupracovat se společností Nokia, a můžeme tak rozšířit naši řadu řešení pro ochranu mobilních dat tak, aby zahrnovala i produkty společnosti Nokia," uvedl Peter Larsson, prezident a generální ředitel společnosti Pointsec. "Produkt Pointsec for Symbian nabízí nejen vysoce výkonné šifrování dat v reálném čase, ale také jedinečnou technologii ověření totožnosti uživatelů PicturePIN, která zaručuje, že k datům nebudou mít přístup neoprávněné osoby."

Pointsec for Symbian OS nabízí kromě podpory správy zařízení dodávaných třetími stranami také centrální správu bezpečnostních profilů, bezpečný přístup ke vzdálené pomoci a pokročilou obnovu dat. Pointsec for Symbian OS s podporou pro přístroj Nokia 9500 Communicator by se měl na trhu objevit ve třetím čtvrtletí roku 2004. Toto řešení bude poskytováno prostřednictvím Pointsec VAR a prostřednictvím kanálů pro systémovou integraci.

Společnost Pointsec Mobile Technologies AB je dceřinou společností stoprocentě vlastněnou společností Protect Data AB, která je veřejně obchodována (PROT) na Stockholmské burze cenných papírů. Společnost Pointsec Mobile Technologies AB se zabývá vývojem a prodejem systémů pro kontrolu přístupu a pro šifrování určených pro stolní a přenosné počítače, palmtopy, chytré telefony, PDA, aj. Společnost Pointsec Mobile Technologies má pobočky v americkém Chicagu a Washingtonu DC, v britském Cambridgi, v německém Düsseldorfu a ve švédském Stockholmu, Falunu a Sundsvallu. Poinsec je registrovaná ochranná známka společnosti Pointsec Mobile Technologies. Veškeré další produkty a služby zmiňované v této tiskové zprávě jsou ochrannými známkami jejich příslušných vlastníků.

Pointsec Mobile Technologies AB & Nokia

Článek ze dne 26. srpna 2004 - čtvrtek