logo itpoint.cz

Nokia rozšiřuje svůj sortiment obrazových smartphone telefonů

Smartphone telefon Nokia 6670, který se může pochlubit širokou škálou funkcí ke zvyšování produktivity a fotoaparátem s megapixelovým rozlišením (1152 x 864 pixelů), je ideální pro moderní mobilní profesionály, kteří hledají spolehlivý nástroj pro zajištění rovnováhy mezi aktivním pracovním a společenským životem. Telefon Nokia 6670, který by se měl v obchodech objevit na začátku října 2004.

Nokia představila svůj nejnovější příspěvek do svého rozrůstajícího se sortimentu "inteligentních" smartphone telefonů s megapixelovým rozlišením. Smartphone telefon Nokia 6670, který se může pochlubit širokou škálou funkcí ke zvyšování produktivity a fotoaparátem s megapixelovým rozlišením (1152 x 864 pixelů), je ideální pro moderní mobilní profesionály, kteří hledají spolehlivý nástroj pro zajištění rovnováhy mezi aktivním pracovním a společenským životem. Telefon Nokia 6670, který by se měl v obchodech objevit na začátku října 2004, bude k dispozici ve dvou verzích :

  1. GSM 900/1800/1900 MHz pro trhy v Evropě, na středním Východě, v Africe a Asii
  2. GSM 850/1800/1900 MHz pro americké trhy

"Jsme svědky rychlého přechodu od PDA ke smartphone telefonům, protože výrobci jsou schopni vložit hlasové funkce a funkce PDA do jediného přístroje," uvedl Juha Putkiranta, senior viceprezident divize Multimedia Imaging společnosti Nokia. "Představením obrazového smartphone telefonu Nokia 6670 usiluje společnost Nokia o rozšíření trhu těchto telefonů a posílení své pozice, aby mohla maximálně využít této významné příležitosti k růstu."

V kompaktním, klasickém a elegantním provedení poskytuje nový třípásmový telefon Nokia 6670 efektivní a spolehlivou komunikaci a nabízí přitom vynikající obrazové funkce. Telefon Nokia 6670 vyvinutý na platformě Series 60, přední platformě pro "inteligetní" smartphone telefony, nabízí prohlížeče dokumentů ke čtení příloh elektronické pošty, vysoce výkonné funkce řízení osobních informací (PIM), internetový prohlížeč s podporou zobrazování souborů ve formátu PDF a rychlejší vkládání dat díky možnosti připojení bezdrátové klávesnice Nokia Wireless Keyboard. Uživatelé také mohou prostřednictvím bezdrátové technologie Bluetooth tisknout elektronické zprávy nebo obrázky přímo z přístroje.

Vedle barevného displeje s vysokým rozlišením, 65536 barevnými odstíny a čtyřnásobným digitálním zoomem pro pořizování fotografií i videozáznamů umožňuje Nokia 6670 rychlé a pohodlné pořizování, tisk, ukládání a odesílání obrázků a videa v megapixelové kvalitě. Nová aplikace pro úpravu fotografií také umožňuje okamžité vylepšení snímků na obrazovce telefonu využitím funkcí oříznutí, orámování, automatických úprav nebo přidání textu.

Smartphone telefon Nokia 6670 poskytuje profesionálům, kteří jsou v neustálém pohybu, zvýšené zabezpečení dat. Telefon je prvním výrobkem na platformě Series 60, který podporuje mobilní antivirový software vyvinutý společností F-Secure. Bezpečnost lze dále zvýšit použitím klienta Nokia Mobile VPN (Virtual Private Network) a dalších klíčových bezpečnostních prvků jako šifrování Secure Socket Layer (SSL) pro internetové aplikace.

Nokia 6670 je ideálním nástrojem pro vyšší efektivitu a organizovanost, představuje obrovský krok na cestě ke skutečně mobilní bezdrátové kanceláři a podporuje inovativní doplňky společnosti Nokia, jako je skládací klávesnice Nokia Wireless Keyboard, která např. umožňuje snadné odpovídání na e-mailové nebo textové zprávy. Smartphone telefon Nokia 6670 je také kompatibilní s novým modulem Nokia Wireless GPS Module, který dnes společnost představuje. Prostřednictvím bezdrátové technologie Bluetooth umožňuje tento kompaktní přenosný GPS přijímač využití celé řady lokalizačních aplikací a služeb, z nichž některé nabízejí podrobnou navigaci při cestě na zvolené místo určení.

Mezi další doplňky společnosti Nokia, které představuje a které smartphone telefon Nokia 6670 podporuje, patří lehká náhlavní souprava Nokia Wireless Headset HS-11W s funkcemi pro pohodlné vyřizování hovorů a rovněž vzdálená kamera Nokia Remote Camera představující kompaktní bezdrátové řešení pro ostrahu domova, které odesílá monitorovací údaje přímo do kompatibilního mobilního telefonu v podobě textových zpráv, vysoce kvalitních obrázků nebo dokonce ozvučených videoklipů.

Obrazový smartphone telefon Nokia 6670 s hmotností 118 gramů a rozměry 109 x 53 x 21 mm je postaven na operačním systému Symbian a jeho předpokládaná maloobchodní cena bude cca 500 EUR.

Nokia

Článek ze dne 27. září 2004 - pondělí