logo itpoint.cz

Nokia uvádí na trh nový komunikátor podnikové třídy

Nový komunikátor Nokia 9500 je jedním z prvních mobilních zařízení na trhu, jejichž úkolem je uspokojit poptávku podnikových oddělení IT po uživatelské přizpůsobitelnosti, snadné ovladatelnosti a bezpečnosti. Předpokládá se, že tento třípásmový přístroj podporující technologie E-GPRS (EDGE) a Wi-Fi 802.11b bude na pultech obchodů běžně k dostání ve čtvrtém čtvrtletí roku 2004. Cena přístroje Nokia 9500 Communicator (nedotovaná) by se měla na evropských trzích pohybovat kolem 800 EUR.

 nový komunikátor Nokia 9500

Nokia navazuje na své odhodlání prosazovat podnikovou mobilitu a představila první z řady nových mobilních přístrojů určených pro firemní zákazníky. Nový komunikátor Nokia 9500 je jedním z prvních mobilních zařízení na trhu, jejichž úkolem je uspokojit poptávku podnikových oddělení IT po uživatelské přizpůsobitelnosti, snadné ovladatelnosti a bezpečnosti. Předpokládá se, že tento třípásmový přístroj podporující technologie E-GPRS (EDGE) a Wi-Fi 802.11b bude na pultech obchodů běžně k dostání ve čtvrtém čtvrtletí roku 2004. Cena přístroje Nokia 9500 Communicator (nedotovaná) by se měla na evropských trzích pohybovat kolem 800 EUR.

Novou sérií komunikátorů podnikové třídy obohacuje nedávno vytvořená obchodní skupina Enterprise Solutions společnosti Nokia portfolio zařízení optimalizovaných pro podnikovou klientelu o kompletní sortiment diferencovaných přístrojů.

"Nokia chápe fenomén mobility lépe než kdokoli jiný," říká Mary McDowellová, nově jmenovaná senior viceprezidentka a generální ředitelka obchodní skupiny Enterprise Solutions společnosti Nokia. "Nokia 9500 Communicator kombinuje naše znalosti potřeb podnikových zákazníků a znalosti velmi důležité problematiky použitelnosti s našimi odbornými schopnostmi v oblasti mobilní konektivity a bezpečnosti, výsledkem čehož je první mobilní přístroj, který umožňuje rychlý a univerzální přístup k podnikovým službám a který má zajištěnu osvědčenou aplikační a softwarovou podporu ze strany předních dodavatelů IT."

Hlavní funkce a vlastnosti

Stejně jako jeho předchůdci z první rodiny komunikátorů přivádí i Nokia 9500 Communicator na mobilní scénu nejoblíbenější kancelářská řešení, nabízí mobilním profesionálům přístup k elektronické poště, řízení osobních informací, počítačové synchronizaci, prohlížení internetových stránek, vertikálním podnikovým aplikacím a dokonce k tvorbě dokumentů, tabulkových formulářů a prezentací a umožňuje jim efektivně využít čas strávený mimo kancelář. K dalším vlastnostem tohoto elegantního, 222 gramů vážícího přístroje patří :

Veřejnosti byl dále představen podstavec pro pohodlné nabíjení a synchronizaci s kompatibilním osobním počítačem, mobilní držák, do něhož se komunikátor Nokia 9500 vkládá při jízdě v autě, a anténní přípojka pro připojení přístroje k vnější anténě. Předpokládá se, že pro účely individualizace budou postupně k dostání volitelné barevné kryty.

Interoperabilita a kompatibilita

Komunikátor Nokia 9500, který je kompatibilní a interoperabilní se stávajícími informačními infrastrukturami, podporuje vzdálené řízení s využitím rádiových vln, tzv. over-the-air provisioning (OTAP), počítačové nástroje pro správu zařízení a možnosti uživatelského nastavení. Kromě toho nabízí vedoucím pracovníkům oddělení informatiky nákladově efektivní, lehce udržovatelnou a často aktualizovanou základnu, což usnadňuje údržbu a nasazení. Komunikátor Nokia 9500, který je založen na operačním systému Symbian 7.0, prostředí JavaTM Personal Profile a MIDP2.0, nabízí vývojovým pracovníkům dobře známou a uznávanou základnu, na které je možno budovat inovativní řešení, nabízející dopřednou kompatibilitu s budoucími členy nové rodiny komunikátorů pro podnikové využití.

Bezpečná mobilní konektivita

Komunikátor Nokia 9500 podporuje široké spektrum standardizovaných bezpečnostních řešení. Přenos dat lze účinně zabezpečit celou řadou standardních virtuálních privátních síťových řešení (VPN). Jedná se např. o řešení VPN Nokia Mobile sestávající z produktů Security Service Manager a Mobile VPN Client společnosti Nokia, které je integrováno do stávající podnikové infrastruktury a rozšiřuje využití řešení IPSec VPN na mobilní zařízení. Kromě toho plánuje společnost Symantec zavedení jedinečného firewallu a antivirové ochrany s možností pokročilé aktualizace po rádiových vlnách. Komunikátor Nokia 9500 podporuje také další klíčové bezpečnostní prvky jako je např. uzamčení zařízení a kódování dat pomocí protokolu SSL pro internetové aplikace.

Široká podpora ze strany odvětví informačních technologií

Nový komunikátor již podporují přední prodejci podnikových informačních a komunikačních technologií, jejichž aplikace a software jsou vyvíjeny konkrétně pro tuto novou platformu. Úzká spolupráce společnosti Nokia s těmito prodejci nabídne klientům z řad podniků ta nejlepší řešení, která jim umožní realizovat podnikové procesy v mobilním prostředí a zefektivnit a zabezpečit vzdálená připojení k jejich stávající informační infrastruktuře.

Mezi společnosti, které se k podpoře komunikátoru Nokia 9500 již zavázaly, patří :

Nokia

Článek ze dne 26. února 2004 - čtvrtek