logo itpoint.cz

Nokia zavádí BlackBerry komunikaci na mobilní zařízení Série 80

Mobilní zařízení Nokia z platformy Série 80 jsou charakteristická svým bohatým intuitivním uživatelským rozhraním. Úplnou špičkou Série 80 je potom řada komunikátorů Nokia s úplnou QWERTY klávesnicí a vícesměrovým ovladačem či joystickem pro snadné ovládání. Na zařízeních Série 80 mohou podnikoví uživatelé číst, prohlížet a upravovat přílohy, odpovídat a efektivně pracovat se schránkou elektronické pošty.

Společnost Nokia, světový lídr v oblasti mobilních komunikací, zveřejnila záměr integrovat komunikační řešení BlackBerry na operačním systému Symbian OS do mobilních zařízení Série 80, což je například komunikátor Nokia 9500. Komunikátor Nokia 9500 se tak bude moci připojit k BlackBerry službám společnosti Research In Motion (RIM), včetně aplikací BlackBerry Enterprise Server a BlackBerry Internet Service, což umožní integraci push emailů, prohlížení příloh a přístup do kalendáře.

Mobilní zařízení Nokia z platformy Série 80 jsou charakteristická svým bohatým intuitivním uživatelským rozhraním. Úplnou špičkou Série 80 je potom řada komunikátorů Nokia s úplnou QWERTY klávesnicí a vícesměrovým ovladačem či joystickem pro snadné ovládání. Na zařízeních Série 80 mohou podnikoví uživatelé číst, prohlížet a upravovat přílohy, odpovídat a efektivně pracovat se schránkou elektronické pošty. Operační systém Symbian je nejlépe optimalizovaný operační systém pro mobilní podniková zařízení. Série 80 je standardizovaná vývojová platforma, která představuje jedinečné otevřené programové prostředí pro špičkové podnikové aplikace.

"Nokia spolupracuje s novátorskými společnostmi, jako je Research In Motion a Symbian, na vývoji těch nejlépe vybavených mobilních řešení na trhu," řekl Niklas Savander, senior viceprezident Mobile Device unit společnosti Nokia Enterprise Solutions. "V rozšířené produktové řadě podnikových zařízení s BlackBerry konektivitou si zákazníci mohou snadno vybrat produkt, který nejlépe odpovídá jejich pracovnímu a soukromému stylu života."

Pro jednotlivce a menší firmy nabízí BlackBerry Internet Service přístup z jediného zařízení k několika soukromým a/nebo pracovním e-mailovým účtům pomocí push technologie. Podnikoví zákazníci mohou s využitím softwaru BlackBerry Enterprise Server, integrovaného do serveru Microsoft Exchange nebo IBM Lotus Domino (podpora Novell Groupwise by měla být zavedena během tohoto roku) získat bezpečný bezdrátový přístup k e-mailu a kalendáři, rovněž prostřednictvím push technologie.

Společnost Nokia uvádí mobilní telefony s BlackBerry komunikací jako vůbec první výrobce mobilních zařízení. Komunikační zařízení Nokia 6820 s e-mail konektivitou BlackBerry je na trhu od února 2004.

Nokia

Článek ze dne 9. září 2004 - čtvrtek