logo itpoint.cz

Nové véčko Siemens SF65 - telefon s otočným displejem a digitálním fotoaparátem s rozlišením 1,3 megapixelů

Společnost Siemens představila v kodaňském Centru dánského designu nový model mobilního telefonu vyšší třídy. Siemens SF65 je prvotřídní telefon disponující nejmodernějším SXGA fotoaparátem s rozlišením 1,3 megapixelů, zabudovaným bleskem, čtyřnásobným digitálním zoomem a TFT displejem se 65.000 barvami. Telefon SF65 tak v jediném dokonale kompaktním setu nabízí to nejlepší ze světa fotografování i mobilní komunikace.

Společnost Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile), představila v kodaňském Centru dánského designu nový model mobilního telefonu vyšší třídy. Siemens SF65 je prvotřídní telefon disponující nejmodernějším SXGA fotoaparátem s rozlišením 1,3 megapixelů, zabudovaným bleskem, čtyřnásobným digitálním zoomem a TFT displejem se 65.000 barvami. Telefon SF65 tak v jediném dokonale kompaktním setu nabízí to nejlepší ze světa fotografování i mobilní komunikace.

Jediným otočením se telefon SF65 promění z elegantního mobilního přístroje na digitální fotoaparát se zabudovaným bleskem a čtyřnásobným zoomem, jímž lze fotografovat jak ve dne, tak v noci a zachycovat obrázky v detailu a se zvýšenou jasností. V horní i spodní části displeje má telefon zabudovaná aktivní tlačítka zajišťující jednoduché ovládání fotoaparátu a zoomu. Obrázky zachycené fotoaparátem SXGA s rozlišením 1,3 megapixelů se v plné barevnosti (65.000 barev) zobrazují na TFT displeji (128x160 pixelů). Díky široké škále fotografických a fotoeditačních funkcí představuje Siemens SF65 kvalitu a flexibilitu profesionálního digitálního fotoaparátu a mobilního telefonu v jednom.

"V telefonu SF65 jsme spojili to nejlepší z mobilní komunikace i světa fotografování. Výsledkem je mobilní telefon, který se chová i vypadá jako digitální fotoaparát. Tímto přístrojem jsme rozšířili naše portfolio telefonů vyšší třídy o prvotřídní "véčko" s typickým designem Siemens mobile," uvedl k představení telefonu prezident divize mobilních telefonů společnosti Siemens mobile Thorsten Heins.

Kvalitní zvuk telefonu SF65 zajišťuje polyfonní vyzvánění se 64 hlasy a s vlnovou modulací. SF65 s uživatelskou pamětí o velikosti 18 MB a funkcí fotoeditoru umožňuje ukládat obrázky do alba a vytvářet z nich dokonalé fotografie. K dispozici jsou nejrůznější možnosti ukládání, např. 103 obrázků v kvalitě SXGA (320 kB) nebo 300 obrázků ve formátu VGA (60 kB) či 900 obrázků uložených jako tapeta (20 kB). Telefon uživatelům nabízí provozní dobu až 400 hodin v pohotovostním režimu a umožňuje až čtyři hodiny hovoru. Celý set doplňují Java hry a aplikace. Toto kompaktní véčko s moderním designem bude nabízeno v bílém provedení "Polar White".

Pro SF65 je k dispozici také celá řada originálního příslušenství Siemens, jako např. nejrůznější náhlavní soupravy, nabíječky, náhradní akumulátor, datový kabel a také flexibilní souprava do automobilu - Car Kit Portable. Příslušenství doplňuje praktické cestovní pouzdro.

Siemens SF65 bude v České republice k dostání v lednu 2005 a jeho předpokládaná cena se pohybuje kolem 14.000 Kč (včetně DPH). Mobilní telefon SF65 bude součástí zákaznického programu Siemens mobile Gold Class.

Více informací k SF65 naleznete ZDE.

Siemens

Článek ze dne 16. září 2004 - čtvrtek