logo itpoint.cz

Novým vlastníkem Aliatelu je společnost GTS Czech

V České republice tak vzniká nový vedoucí alternativní telekomunikační operátor. Tato transakce ještě podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a její řádné ukončení je očekáváno během prvních měsíců roku 2005. Prodej Aliatelu představuje vyvrcholení šestiměsíčního procesu, který vyvolal značný zájem a ve kterém se nakonec rozhodovalo mezi třemi finálními kandidáty.

Stávající akcionáři Aliatelu opouštějí telekomunikace, aby se dle dlouhodobého plánu plně soustředili na hlavní předmět svého podnikání. Akcionáři Aliatelu a.s. (německá energetická společnost RWE a šest rozvodných energetických akciových společností, jmenovitě Severomoravská energetika, Jihomoravská energetika, Jihočeská energetika, Západočeská energetika, Pražská energetika a Severočeská energetika) tuto středu oficiálně oznámili, že podepsali dohodu o prodeji svých společných podílů v Aliatelu s akciovou společností GTS Czech. Podmínky prodeje nebyly zveřejněny.

Prodej představuje vyvrcholení šestiměsíčního procesu, který vyvolal značný zájem a ve kterém se nakonec rozhodovalo mezi třemi finálními kandidáty.

"S výsledkem prodeje jsme spokojeni. Během osmi let od založení se Aliatel stal vedoucím alternativním operátorem. Sloučení s GTS Czech značí začátek další fáze jeho vývoje. Kupní smlouva podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Řádné ukončení celé transakce očekáváme během prvních měsíců roku 2005. Poté bude zahájena integrace obou společností," uvedl Josef Havel, předseda představenstva společnosti Aliatel a předseda představenstva Jihočeské energetiky.

"Jsme ohromeni značným počtem a kvalitou investorů, kteří vyjádřili zájem o akvizici Aliatelu. Společnost GTS Czech přináší své bohaté zkušenosti z více než desetiletého působení na českém trhu a s jeho postupnou konsolidací," dodal Josef Havel.

"Těšíme se, že s novými vlastníky budeme pokračovat v poskytování našich vysoce kvalitních služeb bez jakéhokoli omezení a nyní i pro rozšířené portfolio zákazníků. Z vyhlídek a nových možností, které se před novou společností vzniklou sloučením dvou největších alternativních operátorů otevírají, jsem upřímně potěšen a chci poděkovat vedení společnosti a také všem zaměstnancům za jejich neocenitelnou spolupráci během celého procesu prodeje," řekl generální ředitel Aliatelu Bernhard Fanger.

Aliatel a.s. poskytuje v garantované kvalitě výběr spolehlivých datových, telefonních a internetových služeb. Aliatel je držitelem mezinárodně uznávaného certifikátu kvality ISO 9001:2000. Aliatel byl oceněn v rámci žebříčku Deloitte Fast50 jako nejrychleji rostoucí technologická společnost ve střední Evropě pro rok 2003. O rok později obsadil čtvrtou příčku ve střední Evropě a druhou mezi českými společnostmi za rok 2004. Je také držitelem národní ceny Rhodos za nejlepší firemní image mezi telekomunikačními operátory pro rok 2004.

Akcionářská struktura Aliatelu je ze 60,28 % tvořena rozvodnými energetickými akciovými společnostmi (Severomoravská energetika, a. s. 12,53 %, Jihomoravská energetika, a. s. 11,66 %, Jihočeská energetika, a. s. 11,66 %, a Západočeská energetika, a. s. 11,66%, Pražská energetika, a. s. 6,39 % a Severočeská energetika, a. s. 6,39 %). Zbývajících 39,72 % akcií je v držení německé RWE Com Geschäftsführungs-GmbH.

Aliatel & GTS Czech

Článek ze dne 23. prosince 2004 - čtvrtek