logo itpoint.cz

O svátcích do banky jen přes internet nebo telefon

Tuzemské banky budou mít na Štědrý den tradičně zavřeno, na Silvestra nechají pobočky otevřené jen do oběda. Lidé však budou moci své účty i o svátcích ovládat pomocí internetu či telefonu. U většiny bankovních přepážek lidé musejí poslat peníze na účet v jiné bance nejpozději 29. prosince. Peníze do zahraničí je ve většině případů třeba odeslat dříve než na účty v tuzemských bankách.

Tuzemské banky budou mít na Štědrý den tradičně zavřeno, na Silvestra nechají pobočky otevřené jen do oběda. Lidé však budou moci své účty i o svátcích ovládat pomocí internetu či telefonu, vyplývá z odpovědí bank pro ČTK.

Banka s největším počtem klientů Česká spořitelna bude mít o Vánocích zavřeno a na Silvestra nechá pobočky otevřené do 12:30, internetové a telefonické bankovnictví ale bude fungovat nepřetržitě. "Provoz klientského centra a služby Servis 24 je nepřetržitý i v období Vánoc a novoročních svátků," řekla mluvčí Klára Gajdušková.

Do bankovních poboček se lidé dostanou i na Silvestra, většina z nich bude ale otevřena pouze do oběda, maximálně do 13:00. Pokud lidé budou chtít poslat peníze na účet jiné domácí bance a mít jistotu, že dojdou ještě letos, neměli by čekat až na poslední den roku.

U většiny bankovních přepážek lidé musejí poslat peníze na účet v jiné bance nejpozději 29. prosince. Příkaz k úhradě mezi účty v rámci banky je možné podat i poslední den v roce, a to většinou do poledne.

Lépe jsou na tom ti, kteří chtějí peníze v rámci banky či do jiného peněžního ústavu poslat přes telefon či internet. U většiny bank mají proti zadávání platebních příkazů na pobočkách k dobru několik hodin.

Naopak peníze do zahraničí je ve většině případů třeba odeslat dříve než na účty v tuzemských bankách. Pokud lidé chtějí mít skutečně jistotu, že peníze na účty zahraničních bank dojdou ještě letos, pak by měli dát na doporučení bank a poslat peníze ještě před Štědrým dnem.

Češi jsou zvyklí řešit své finanční záležitosti i nákup dárků na poslední chvíli, a banky proto před Vánoci i na konci roku očekávají zvýšený provoz na pobočkách i zvýšené výběry z bankomatů. Shodně ale prohlašují, že jsou na větší provoz připraveny a nečekají žádné problémy.

ČTK

Článek ze dne 23. prosince 2004 - čtvrtek

Čeká Vás operace? Víte co urychlí hojení?
Fakturace, EET, zakázky, objednávky atd pro spediční firmy, přepravce, prodejce.
Moje Angličtina Kulhala, Dokud... ...Jsem Se S TÍm Neseznámila