logo itpoint.cz

Oficiální vyjádření Czech On Line k novým poplatkům za propojení

Czech On Line vítá snížení propojovacích poplatků pro službu volání do veřejných pevných telekomunikačních sítí, stanovených ČTÚ novým cenovým rozhodnutím ze dne 7.1. 2004. Snížení propojovacích poplatků se významně promítne také do cen za hlasové služby Czech On Line.

Společnost Czech On Line, přední alternativní poskytovatel telekomunikačních služeb v České republice, vítá snížení propojovacích poplatků pro službu volání do veřejných pevných telekomunikačních sítí, stanovených ČTÚ novým cenovým rozhodnutím ze dne 7.1. 2004.

Snížení propojovacích poplatků se významně promítne také do cen za hlasové služby Czech On Line.

Propojovací poplatky jsou stanoveny ze zákona ve výši přímých nákladů Českého Telecomu navýšených o přiměřený zisk, a to na základě údajů dodaných Českým Telecomem.

"I přesto jsou současné přímé náklady hrazené operátory Českému Telecomu v některých případech stále až o čtvrtinu vyšší než koncové ceny, které Český Telecom účtuje svým zákazníkům. Snížení cen v nových cenových plánech Českého Telecomu tak hradí právě alternativní operátoři," komentuje situaci Petr Kastner, ředitel regulace Czech On Line. "Czech On Line přesto nabídne svým zákazníkům nejlepší cen," dodává Petr Kastner.

Czech On Line

Článek ze dne 9. ledna 2004 - pátek