logo itpoint.cz

OrBit uvedl na český trh novou verzi.print Engine 6.0

Společnost začala poskytovat svým zákazníkům novou verzi tiskového serveru, který v prostředí MetaFrame umožňuje tisknout na síťových tiskárnách, bez nutnosti instalovat na každou stanici speciální ovladač tiskárny. Nový tiskový server .print Engine 6.0 je k dispozici ihned a navazuje na předchozí verzi .print Engine 5.5.

Společnost OrBit začala poskytovat svým zákazníkům novou verzi tiskového serveru, který v prostředí MetaFrame umožňuje tisknout na síťových tiskárnách, bez nutnosti instalovat na každou stanici speciální ovladač tiskárny. Nový tiskový server .print Engine 6.0 je k dispozici ihned a navazuje na předchozí verzi .print Engine 5.5. Pro zákazníky přecházející z předchozích verzí je připraven migrační licenční program.

Řešení společnosti ThinPrint umožňují zákazníkům vyřešit problémy vyplývající z proměn moderních komunikačních sítí. Zatímco donedávna byly počítače a servery umístěny ve vzájemné geografické blízkosti, dnešní mobilní a internetový svět dovoluje, aby uživatelé získávali informace ze serverů umístěných kdekoliv na světě. ThinPrint .print Engine řeší problém, jak v takto komplikovaných sítích tisknout a na příslušném zařízení zobrazovat informace, a to bez nutnosti složitě instalovat a nastavovat ovladače tiskáren. Obvykle se totiž po uživateli vyžaduje, aby byl jeho systém vybaven podporou tiskárny, která se momentálně nachází v jeho blízkosti a jíž hodlá použít pro tisk svých dokumentů. Z pohledu správce IT v podniku, k jehož datům uživatel přistupuje, je tato situace neřešitelná, protože typů a druhů tiskáren je nepřeberné množství a uživatelská zařízení (notebook, PDA nebo mobilní telefon) nemohou být vybavena všemi potřebnými ovladači.

Tiskový server .print Engine 6.0 využívá patentovanou technologii s názvem DRIVER FREE PRINTING, jež dovoluje libovolnému uživateli sítě tisknout na libovolné tiskárně připojené k tiskovému serveru bez toho, že by musel mít ve svém počítači nainstalován speciální ovladač. Pomocí komprese je navíc optimalizován objem dat přenášených mezi klientským zařízením a tiskovým serverem (technologie má název ThinPrint Adaptive Compression, viz dále). Jednotlivé komponenty tiskové úlohy jsou analyzovány ještě před kompresí, takže se pro jejich kompresi použije nejvhodnější postup. Algoritmus může ušetřit - například při tištění souborů typu PDF - až polovinu přenášených dat (dat je méně také ve srovnání s předchozí verzí tiskového serveru .print Engine 5.5). Pokud uživatel požaduje tiskové výstupy s vysokou kvalitou, může si v případě obrázků nastavit maximální kompresní poměr sám. Úspora na objemu přenášených dat se promítne do velikosti spotřebovaného komunikačního pásma a do spotřeby tiskového toneru.

K dalšímu zlepšení tisku přispívá také zabudování fontů přímo do systému, takže PDF soubory se netisknou jako obrázky, ale jako křivky. K tiskovému serveru lze připojit také vzdálené sítě, ze kterých je potřeba prostřednictvím počítačové sítě posílat tiskové výstupy. Za tím účelem poskytuje .print Engine 6.0 rozhraní .print Connected Gateway, na kterou se počítače uživatelů napojí prostřednictvím služby .print Client Service Windows 6.0. Tiskárny jsou tak zpřístupněny uživatelům v libovolné síti, jakoby se nacházely v místní síti. Pro zvýšení dostupnosti je systém přizpůsoben technologii Microsoft Windows Cluster Technology 2000 a novější.

Přehled hlavních novinek nové verze .PRINT ENGINE 6.0

Kompletní řešení ThinPrint .print obsahuje aplikační, serverové a klientské části i části týkající se síťového připojení a dovoluje řešit všechny problémy spojené s tiskem dokumentů. Navíc rozšiřuje nebo zcela otevírá možnosti přístupu lidí k jinak nedostupným informacím.

OrBit spol. s r.o. (na českém trhu již od roku 1991) se orientuje převážně na vysoce sofistikované technologie usnadňující lidem v organizacích přístup k informacím. Je dodavatelem spolehlivých a funkčních řešení, která zásadně mění pohled na využití počítačů a počítačových sítí v podnikání a práci.

ObBit

Článek ze dne 2. února 2004 - pondělí