logo itpoint.cz

Oskar bude hořet

Dnes dopoledne začne Oskar centrum Vinice "hořet". Oheň nebude skutečný, protože půjde o zkoušku integrovaného záchranného systému. Simulace požáru má prověřit bezpečnost budovy a celkovou spolupráci hasičů, policie a záchranné služby.

V úterý dopoledne začne Oskar centrum Vinice "hořet". Oheň nebude skutečný, protože půjde o zkoušku integrovaného záchranného systému. Simulace požáru má prověřit bezpečnost budovy a celkovou spolupráci hasičů, policie a záchranné služby.

Plánované založení požáru v Oskarově centrále se stane součástí zkoušky integrovaného záchranného systému. Do simulace požárů v budově se kromě Hasičského záchranného sboru hl.m. Prahy zapojí také dopravní složky a pyrotechnici Policie ČR spolu se Záchrannou službou hl.m. Prahy.

Po simulování požáru v místnosti náhradního zdroje elektrické energie a jeho nahlášení na centrální dispečink proběhne celková evakuace budovy Oskara včetně přilehlého objektu. Policie odkloní dopravu v okolí budovy a bude následovat vlastní zásah požárních jednotek v budově spojený s nácvikem evakuace osob ze střechy za pomoci požární plošiny.

"Přivítali jsme, že v rámci našeho pravidelného půlročního protipožárního cvičení v centrále Oskara bude prověřena funkčnost celého integrovaného záchranného systému. Chceme být na případnou nečekanou událost dobře připraveni, protože bezpečnost našich zaměstnanců i celého technického zázemí naší sítě je věnována maximální pozornost, " říká Petr Šindler, tiskový mluvčí Oskara. "Vzhledem k tomu, že budova na Vinici patří do skupiny důležitých objektů, dohodli jsme se na společném cvičení, které prověří připravenost všech složek," dodává Václav Hladík, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru hl.m. Prahy.

Obdobné protipožární cvičení proběhlo již v pátek 16. dubna v Chrudimi, kde má Oskar umístěno zákaznické centrum a v plánu jsou obdobná cvičení i v ostatních budovách společnosti po celé republice.

Oskar

Článek ze dne 20. dubna 2004 - úterý