logo itpoint.cz

Oskar spouští službu Mobilní e-mail a zlevňuje GPRS

Oskarovi zákazníci mají od úterka přímo z mobilního telefonu přístup do svého emailu. Umožní jim to služba Mobilní E-mail. Zároveň operátor výrazně zvýhodnil připojení k internetu prostřednictvím GPRS ...

Oskarovi zákazníci mají od úterka přímo z mobilního telefonu přístup do svého emailu. Umožní jim to služba Mobilní E-mail. Zároveň operátor výrazně zvýhodnil připojení k internetu prostřednictvím GPRS.

Mobilní E-mail dává uživatelům možnost prostřednictvím Oskarova WAPu číst a odepisovat na e-maily přímo ze svého telefonu, tedy bez použití počítače. Největší rozdíl mezi službou Mobilní E-mail a službami obdobného typu je možnost přístupu ke stávajícím e-mailovým schránkám uživatele.

Zákazník si jednoduše přečte e-maily ze Seznamu, Atlasu nebo ze své firemní adresy. Aktivace služby Mobilní E-mail je snadná - zákazníci ji mohou provést přímo v Oskarově Samoobsluze na www.oskar.cz.

Nastavit si telefon tak, aby mohl zákazník emaily přijímat, je v Oskarově síti jednoduché. Oskar totiž současně zprovoznil službu Snadné Nastavení, která formou "chytré SMS" nastaví uživatelův mobilní telefon pro připojení na WAP přes GPRS. Tzv. binární SMS si uživatelé mohou nechat zaslat z Oskarovy Samoobsluhy také pro nastavení MMS či dalších služeb.

Oskar dále snížil ceny za připojení k internetu přes GPRS. V rámci tarifu Basic byla sazba za 1 kB snížena z 0,49 korun na 0,06 korun s DPH. V tarifu Standard bylo zvýšeno množství volných dat z 1 MB na 5,12 MB. "Naše ceny za GPRS jsou velice výhodné pro lidi, kteří se nechtějí zavazovat k vysokým měsíčním paušálům a chtějí platit jen za data, která skutečně stáhnou, " dodává Chris Robbins, Oskarův ředitel pro tvorbu cen.

Jak nyní vypadá GPRS u Oskara ?

 

Basic

Standard

Oskarta

Business

Měsíční poplatek

0

244

0

0

Volné kB internet

0

5120

0

0

Volné kB WAP

0

1024

0

0

WAP (Kč/kB)

0,49

0,37

0,7

0,37

Internet (Kč/kB)

0,06

0,031

0,061

0,031

Ceny jsou včetně DPH.

Oskar

Článek ze dne 28. ledna 2004 - středa