logo itpoint.cz

Oskar zavádí GPRS a MMS roaming

Mezi první země, ze kterých je možné posílat MMSky, používat WAP nebo se připojovat k internetu, patří Slovensko, Rakousko, Belgie a Nizozemí. Posílat MMSky mohou všichni Oskarovi zákazníci, zatímco připojování k internetu a využívání WAPu je přístupné pouze majitelům tarifních programů.

Kontakt ze zahraničí bude pro Oskarovy zákazníky zase o něco příjemnější. Od pondělka mohou totiž využívat při svých cestách do čtyř evropských zemí služeb GPRS a MMS roamingu. Mezi první země, ze kterých je možné posílat MMSky, používat WAP nebo se připojovat k internetu, patří Slovensko, Rakousko, Belgie a Nizozemí. Posílat MMSky mohou všichni Oskarovi zákazníci (včetně Oskaret), zatímco připojování k internetu a využívání WAPu je přístupné pouze majitelům tarifních programů.

"Počet zemí, ve kterých bude možné využívat služeb GPRS a MMS roamingu, bude samozřejmě postupně přibývat. Například již 3. listopadu přidáme Německo prostřednictvím našeho roamingového partnera E-plus," říká Petr Šindler, tiskový mluvčí Oskara.

Za poslání MMS ze všech uvedených zemí budou všichni Oskarovi zákazníci platit akční cenu 9,50 Kč (11,30 Kč s DPH). Přijatá MMSka v roamingu je zdarma. Cena za poslanou MMSku přitom není závislá na její velikosti. Účtování v GPRS roamingu bude probíhat po 10kB pro využívání WAPu a po 100 KB pro připojení k internetu.

Operátor Země WAP CZK / 1 kB (Kč bez DSPH) INTERNET CZK/ 1 kB (Kč bez DSPH)
Orange Slovensko 0.40 0.22
Eurotel Slovensko 0.90 0.22
Base Belgie 0.40 0.22
KPN Nizozemí 0.40 0.22
Connect Rakousko 0.40 0.22

Pro využívání služeb GPRS a MMS roamingu není potřebná žádná dodatečná aktivace. Postačí mít pouze aktivní Oskarovy Roamingové služby a službu GPRS, případně MMS. Nutnou podmínkou je samozřejmě vlastnit telefon, který uvedené služby podporuje.

Oskar

Článek ze dne 2. listopadu 2004 - úterý