logo itpoint.cz

Písničky ze soutěže Superstar na starzone.cz

Oficiální zpráva, doplněná našimi prvními kritickými zkušenostmi ...

Písničky všech 10 finalistů soutěže Česko hledá Superstar jsou od dnešního dne ke stažení na unikátním zábavním portálu StarZone.cz od Českého TelecomuKompilační CD s 10 sólovými písničkami a finální sborovou písní všech soutěžících je připraveno ke stažení v sekci Music, kterou telekomunikační operátor nyní otevírá na stránkách určených zatím výhradně pro filmy. Každý zájemce si může stáhnout z internetových stránek svého oblíbeného zpěváka i jednotlivě.

"Na rozdíl od běžných forem placení na internetu jsme opět připravili maximálně pohodlný způsob platby prostřednictvím telefonního účtu", říká David Duroň, marketingový ředitel Českého Telecomu. "Cena za stažení jedné skladby je 30 Kč, a to s časově neomezenou dobou licence," dodává Duroň.

Uživatelé internetu tak oficiálně dostávají další legální prostor pro zábavu. Prostřednictvím internetu, v pohodlí domova, tak mohou nejen sledovat oblíbené filmy, jejichž počet se na Starzone.cz neustále zvyšuje, ale získají možnost oficiálního přehrávání žádaných písniček. Kvalita takto získaných hitů se rovná standardní kvalitě CD. Zároveň si mohou sami zvolit, jaké písně si do své domácí audiotéky vyberou a zařadí. Velkou výhodou je i nadále účtování odebíraných služeb prostřednictvím měsíčního telefonního vyúčtování.
Český Telecom spolupracuje v oblasti filmové a hudební produkce s BMG, TV Prima, Ateliéry Bonton Zlín, Biograf Jana Svěráka, Atlantis Entertainment, BSP multimedia a mnoha dalšími. V budoucnu chce společnost obohatit nabídku hudby. Dohodě se blíží jednání se společnostmi AQS, SPI, EMI/Monitor, SonyMusic/Bonton, Warner Music.

Služeb www.starzone.cz, www.starzone.cz/music mohou využívat zákazníci, kteří si platí připojení k internetu od Českého Telecomu.

Český Telecom

Tolik tedy oficiální tisková zpráva Telecomu. O přípravě nabídky hudebních skladeb se psalo již při spuštění starzone.cz. Když k tomu však konečně došlo, nějak se nezdařilo také upravit mateřskou stránku www.starzone.cz.

Nejprve jsem si myslel, že se na link na starzone.cz/music úplně zapomnělo, po intenzivním podrobném hledání jsem konečně v pravém horním rohu nalezl nenápadný modrý link. Logicky bych odkaz na hudbu čekal ve sloupci žánry a jako u horké novinky bych to také zdůraznil.

Podobu portálu Starzone.cz prý nejprve testoval generální ředitel Berdár na svém synkovi. To by vysvětlovalo, proč nikde neuvidíte u nabízených titulů také jejich cenu. Musíte na obrázek anotující titul kliknout, což dost zdržuje. Pak se teprve dozvíte cenové podmínky, tedy nejen peněžní částku, ale také neméně důležitou nabídku možných licencí, tedy obvykle zda si můžete zaplatit titul natrvalo, na 24 hodin, či jen na jediné přehrání.

Speciálně u avizovaného kompilačního CD jsem v sekci superstar napočítal dokonce 15 písniček, když výše uvedená zpráva hovoří o 11 dílech. Myslím, že cena 30 korun za písničku není nejšťastněji zvolená. Včera jsem si všiml, že pražský hypermarket Globus (aniž bych mu zde chtěl dělat reklamu) CD nabízí za tuším 269Kč. Pravdou je, že jsem obsah přesně nezjišťoval. Za tyto peníze máte rovnou CD, a nikoliv jen soubory, které jsou chráněny proti jednoduchému vypálení na CD pro soukromou potřebu. Přehrajete je tedy jen na vlastním PC.

Článek ze dne 13. července 2004 - úterý