logo itpoint.cz

Platforma ZUI - Zástupci uživatelů Internetu se stala občanským sdružením

Platforma ZUI – Zástupci uživatelů Internetu se vzhledem k některým dlouhodobě neřešeným problémům v českých telekomunikacích rozhodla formalizovat své aktivity do formy občanského sdružení. Sdružení ZUI se obrací na občanskou veřejnost, které není osud elektronických služeb lhostejný, abyste činnost ZUI podpořili a aktivně se zapojili do veřejných aktivit.

Platforma ZUI – Zástupci uživatelů Internetu se vzhledem k některým dlouhodobě neřešeným problémům v českých telekomunikacích rozhodla formalizovat své aktivity do formy občanského sdružení.

Platforma ZUI vznikla v říjnu 2002 s cílem prosazovat zájmy uživatelů při tvorbě nových modelů vytáčeného internetu v rámci tzv. Fóra pro vytáčený internet pod záštitou ČTÚ. Pro transformaci do podoby občanského sdružení přistoupila poté, co se do dnešní doby nepodařilo aplikovat nové modely vytáčeného přístupu k Internetu do praxe a stále není vyřešena kvalita a dostupnost služeb založených na technologii ADSL. Podnětem byly i narůstající problémy na trhu hlasových služeb (např. nepodloženě drahý paušál, nemožnost volby operátora vč. úhrady paušálu apod.).

"Nyní cílem sdružení ZUI ČR je hájit zájmy zákazníků využívajících služeb elektronických komunikací, aktivně působit ve prospěch internetové veřejnosti a obecně bojovat za rozvoj, služeb elektronických komunikací u nás," řekl Luboš Olejár, předseda ZUI ČR.

Předsedou Rady expertů sdružení byl jmenován Dr. Ing. Jiří Peterka a mezi významnými členy Rady je např. Miloslav Sova (IPV).

Sdružení ZUI se obrací na občanskou veřejnost, které není osud elektronických služeb lhostejný, abyste činnost ZUI podpořili a aktivně se zapojili do veřejných aktivit.

Stanovy a doplňující informace budou průběžně zveřejňovány na webové stránce ZUI www.zui.cz. Na těchto stránkách bude také možné přihlásit se k odběru pravidelného elektronického informačního bulletinu.

ZUI

Článek ze dne 26. dubna 2004 - pondělí