logo itpoint.cz

Podle Mlynáře Grossův poradce ovlivnil hlasování o Valeskim

Ministr informatiky Vladimír Mlynář tvrdí, že nedávný odchod generálního ředitele Eurotelu Terrence Valeskiho prosazovali lidé z okruhu ministra vnitra Stanislava Grosse. Údajně se tak dělo prostřednictvím Grossova poradce pro informatiku Miroslava Formana ...

Ministr informatiky Vladimír Mlynář tvrdí, že nedávný odchod generálního ředitele Eurotelu Terrence Valeskiho prosazovali lidé z okruhu ministra vnitra Stanislava Grosse. Údajně se tak dělo prostřednictvím Grossova poradce pro informatiku Miroslava Formana. Mlynář to řekl v rozhovoru pro pondělní Lidové noviny.

Valeski rezignoval na funkci začátkem května po sporech s vedením Českého Telecomu, který Eurotel vlastní. Ještě předtím ho představenstvo Telecomu odvolalo z pozice jednatele firmy. Návrh představenstva schválila dozorčí rada. "Pan Forman ovlivňoval členy dozorčí rady Českého Telecomu," řekl Mlynář LN.

"Je pravda, že má (Forman) blízko k jeho řediteli Gabrielu Berdárovi. A skutečně rozesílal členům dozorčí rady Telecomu různé sms zprávy, ve kterých informoval, co se ve společnosti děje a jak by měli hlasovat," tvrdí Mlynář.

Vyloučil však, že by spor o změny ve vedení Eurotelu byl osobním sporem mezi ním a ministrem Grossem. "Byl to spor o koncept řízení, kdy lidé, kteří se ohánějí jménem ministra Grosse, stáli na druhé straně, než jsem stál já," řekl a dodal: "Ale myslím, že jsou to lidé, kteří se víc Grossovým jménem ohánějí, než že by je ovládal Gross."

Telecom se stal 100 % vlastníkem Eurotelu loni v prosinci. Vedení obou firem se dostala do sporu kvůli přípravě nabídky mobilního vysokorychlostního přístupu na internet CDMA. Chystané spuštění této technologie bylo podle Mlynáře jedním z důvodů odvolání Valeskiho. "Tak například tam bylo rozhodnutí ředitele Telecomu Berdára zastavit investice do CDMA," řekl Mlynář.

ČTK

Článek ze dne 18. května 2004 - úterý