logo itpoint.cz

Podniková řešení budou jedním z ústředních témat na Invexu

Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních technologií Invex přináší i letos řadu novinek v oblasti podnikových řešení. Expozice, na kterých budou prezentovány nové podnikové aplikace a informační systémy, naleznou návštěvníci tradičně především v největším pavilonu V.

Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních technologií Invex přináší i letos řadu novinek v oblasti podnikových řešení. Expozice, na kterých budou prezentovány nové podnikové aplikace a informační systémy, naleznou návštěvníci tradičně především v největším pavilonu V.

Přetrvávající prestiž Invexu podtrhuje fakt, že řada firem každoročně směřuje oznámení nebo uvedení svých novinek právě na tento veletrh. I v oblasti podnikových řešení, kde inovace nepostupují tak rychle jako v jiných oblastech ICT, bude letos na Invexu k vidění řada nových produktů.

Například společnost DC Concept představí novou verzi informačního systému QI. Po technologické stránce je v uvolněné verzi nejzajímavější novinkou podpora další databázové platformy, po stránce funkčnosti se podařilo rozšířit QI o velmi kvalitní integrovaný vizuální nástroj pro podporu řízení toku práce a dokumentů.

Významnou událostí bude uvedení nové podnikové aplikace SAP Business One určené pro střední společnosti. Společnost SAP ČR představí tuto novinku jako zásadní zlom v nabídce podnikových IT řešení na českém trhu.

Společnost LCS se na Invexu může pochlubit, že jako první připravila přímé propojení svých informačních systémů s transakční částí Portálu veřejné správy. Systém LCS Helios IQ je úplně první produkt, který umožňuje zadávat data přímo v systému a pak je prostřednictvím PVS odeslat na ČSSZ.

Také společnost Q.gir uvede na Invexu novou verzi svého podnikového informačního systému K2. Ten je jedním z exponátů přihlášených do prestižní soutěže Křišťálový disk podobně jako další novinka z oblasti podnikových informačních systémů, a to informační systém ABRA G4 od společnosti Aktis. Jde o ERP systém, který navazuje na řadu systémů ABRA G2 a ABRA G3, je založen na moderní databázi Oracle 10g a díky použité technologii je vhodný i pro velké společnosti.

Uvedení produktu ABRA G4 potvrzuje trend silně rostoucí konkurence na trhu ERP systémů, na němž se dnes střetávají produkty dodavatelů, kteří se dříve orientovali na rozdílné segmenty zákazníků. Firmy, kteří dříve oslovovaly především velké zákazníky, dnes upravují své produkty tak, aby oslovily i menší podniky. Naopak tradiční dodavatelé ekonomických systémů pro malé firmy dnes díky novým platformám a použitým technologiím oslovují i velké podniky s vyššími nároky na výkon, robustnost a bezpečnost IT řešení.

Příkladem může být také společnost Cígler Software, která představí řadu produktů pro firmy různých velikostí, od nejmenších až po středně velké podniky. Vedle ekonomického systému Money S3 s různými nadstavbami půjde například o řešení pro výrobní podniky AROP, nové CRM řešení, ale i nové multimediální produkty z oblasti e-learningu.

Mezi tradiční dominanty pavilonu V bude patřit partnerský stánek společnosti Microsoft. Ta bude letos na Invexu k vidění na dvou místech. Na partnerském stánku v pavilonu V bude 16 jejích partnerů předvádět různorodá podniková řešení a od úterý do čtvrtka se do barev společnosti oblékne i Rotunda brněnského výstaviště, ve které budou probíhat série seminářů a konferencí.

Mezi prezentovanými novinkami bude nová verze ISA Serveru (bezpečnostní řešení), nový produkt pro řízení zákaznických vztahů (CRM) a nový cenový model pro Microsoft Navision, který zvyšuje dostupnost tohoto podnikového informačního systému pro menší firmy. Velká pozornost bude také věnována nejnovější bezpečnostní aktualizaci Windows XP Service Pack 2. Microsoft se představí také jako výrobce hardware s originálním designem.

Dalším rozsáhlým partnerským stánkem v pavilonu V bude expozice partnerů IBM, na níž se představí kupříkladu společnost Geac se svou současnou produktovou jedničkou, ERP systémem System21 Aurora. Nová verze tohoto produktu byla letos na jaře uvolněna pro český trh a nabízí aplikace pro řízení obchodních procesů společnostem v oblasti výroby, distribuce, financí i obchodu, přičemž speciální oborová řešení jsou připravena pro společnosti podnikající v potravinářském, nápojářském, textilním a automobilovém průmyslu. IT řešení pro instituce státní správy a samosprávy představí v samostatné expozici společnost Gordic.

V rozsáhlé expozici představí své široké portfolio nabízených produktů a služeb také společnost PVT. Přestože služby, které PVT nabízí, jsou určeny především pro velké podniky a instituce, na své si v této expozici přijde i široká veřejnost, neboť v mnoha případech jde o řešení dotýkající se našeho každodenního života. Příkladem mohou být řešení bezpečné komunikace, ať už se jedná o zajištění bezpečnosti na bázi elektronického podpisu nebo elektronické faktury. Atraktivní je také použití čipových technologií v takových projektech, jako je zavádění různých věrnostních systémů, digitálních tachografů nebo elektronického jízdného.

Informační bezpečnost bude ostatně na letošním Invexu často skloňovaným tématem. Svoje řešení pro boj se stále rostoucími bezpečnostními riziky elektronické komunikace představí kupříkladu firmy Symantec, Sodat, Grisoft a Eset software. S řadou bezpečnostních produktů a s novinkou v podobě produktu Kerio Mailserver 6 přijíždí na veletrh společnost Kerio Technologies.

Invex

Článek ze dne 6. října 2004 - středa