logo itpoint.cz

Pohodlnější zasílání SMS zpráv z Eurotelu do sítě Českého Telecomu

Zákazníci mohou nyní eSeMeSkovat způsobem, jakým jsou běžně zvyklí – standardně odpovídat na zprávu přijatou z pevné linky, používat seznam čísel ze svého mobilu nebo si nechat zaslat potvrzení o doručení zprávy na pevnou linku.

Ještě pohodlnější je od září posílání SMS zpráv ze sítě Eurotel na pevnou linku Českého Telecomu. Zákazníci mohou nyní eSeMeSkovat způsobem, jakým jsou běžně zvyklí – standardně odpovídat na zprávu přijatou z pevné linky, používat seznam čísel ze svého mobilu nebo si nechat zaslat potvrzení o doručení zprávy na pevnou linku.

Posílat SMS z pevné linky a na pevných linkách zprávy také přijímat mohou zákazníci Českého Telecomu od května tohoto roku. Zájem o službu roste, počet přijatých i odeslaných zpráv překročil hranici 420 000. Cena SMS zprávy z pevné linky zůstává i nadále na původně akční ceně 1 Kč do všech sítí – pevných i mobilních – v rámci České republiky (3 Kč do kterékoli mobilní i pevné telefonní sítě v zahraničí, ceny jsou uvedeny včetně DPH).

Krátkou textovou zprávu mohou zákazníci Českého Telecomu zaslat na kterýkoliv jiný pevný telefon nebo na mobil. SMS zprávy budou bez problému doručeny i na ty telefonní přístroje, které uvedenou službu přímo nepodporují (například nemají displej). V případě klasických telefonů tak budou zprávy přijaty v hlasové podobě - automat je adresátovi jednoduše „přečte“ nebo nahraje do záznamové schránky Memobox. Textové zprávy lze dokonce odesílat na faxová čísla, v takovém případě je výstupem takzvaný SMS faxový formulář. Komunikovat lze tímto způsobem také se zahraničím.

Službu SMS není třeba nijak aktivovat. Pro její aktivní využívání, tedy nejen pro příjem, ale i odesílání zpráv, poslouží některý z celé řady telefonů nebo koncových zařízení, který službu podporuje. Stačí si jenom vybrat. Nově je také možné si moderní telefon od Českého Telecomu pronajmout.

Bližší informace ke službě SMS v pevné síti jsou k dispozici ZDE.

Český Telecom

Článek ze dne 3. září 2004 - pátek