logo itpoint.cz

Pokuta pro T-Mobile za nabídku dlouhých hovorů

T-Mobile dostal od Českého telekomunikačního úřadu pokutu v řádu stovek tisíc korun kvůli nedávné nabídce dlouhých hovorů ve své síti. Službu, která umožňovala telefonovat mezi zákazníky firmy až hodinu za cenu tříminutového hovoru, firma poskytovala v rozporu s platným číslovacím plánem ...

Mobilní operátor T-Mobile dostal od Českého telekomunikačního úřadu pokutu v řádu stovek tisíc korun kvůli nedávné nabídce dlouhých hovorů ve své síti. Službu, která umožňovala telefonovat mezi zákazníky firmy až hodinu za cenu tříminutového hovoru, firma poskytovala v rozporu s platným číslovacím plánem, sdělil nejmenovaný zdroj. Výhradu úřadu T- Mobile uznal a pokutu zaplatil, uvedla mluvčí Martina Kemrová. Její výši neupřesnila.

Službu zavedl T-Mobile na začátku letošního roku po zvýšení DPH na telekomunikační služby z pěti na 22 procent. Podle svého vyjádření tak chtěl klientům kompenzovat zvýšené náklady na telefonování. Zákazníci mohli službu používat do konce února. Pro dlouhé hovory musel zákazník před číslem volaného vytočit předčíslí 7330. Vytáčené číslo pak mělo 13 číslic a firma přitom smí používat jen devítimístná telefonní čísla.

Na porušení zákona upozornilo úřad několik alternativních provozovatelů pevných linek, kteří dlouhodobě upozorňují na vysoké propojovací poplatky, jež si účtují mobilní operátoři.

T-Mobile nedávno oznámil překročení hranice čtyř milionů zákazníků. Firmu z více než 60 procent vlastní dceřiná společnost Deutsche Telekomu, zbytek drží České radiokomunikace. Na českém trhu bylo na přelomu roku celkem 9,7 milionu aktivních mobilních telefonů.

ČTK

Článek ze dne 23. dubna 2004 - pátek