logo itpoint.cz

Policie odložila případ odposlechu poslance Hojdara

Kriminalisté i nadále pokračují ve vyšetřování nálezu funkčního odposlouchávacího zařízení, které někdo umístil do Hojdarova poslaneckého auta. Na štěnici znalci objevili stopy, které by mohly pomoci identifikovat a usvědčit pachatele. Okruh podezřelých však policie tají ...

Mostecká policie odložila případ údajného nelegálního odposlechu poslance za ČSSD Josefa Hojdara. Politik objevil odposlouchávací zařízení loni v srpnu ve své mostecké kanceláři. Vyšetřovateli se podle mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové nepodařilo zjistit skutečnosti, které umožnily zahájit trestní stíhání. To se však Hojdarovi nelíbí.

"Policie mi zatím nic neoznámila. Ale nepřekvapuje mě to. Opět do ztracena, vyšetřování je k ničemu," řekl poslanec.

Kriminalisté odložili pro nedostatek důkazů již třetí případ údajného sledování Hojdara. "Někdo nejspíš chce, aby v Čechách bylo normální, že je někdo sledován," uvedl Hojdar.

Terčem výhrůžek se stal loni v létě, když dočasně vystoupil z poslaneckého klubu ČSSD, protože nesouhlasil s reformou veřejných financí. V září obdržel výhrůžnou textovou zprávu. Několik dní před jejím obdržením našli redaktoři Deníku Mostecka v poště dopis se dvěma pravděpodobně ostrými náboji, v němž bylo napsáno Hojdarovo jméno.

Policie ani v jednom případě nezjistila pachatele. Mobilní telefon, z něhož pachatel poslal výhružnou textovou zprávu, policisté našli, ale nedokázali určit, kdo byl jeho majitelem. Případ dopisu s náboji policisté odložili, protože nenaplňoval znaky trestného činu.

Kriminalisté nadále pokračují ve vyšetřování nálezu funkčního odposlouchávacího zařízení, jež někdo umístil do Hojdarova poslaneckého auta. Na štěnici znalci objevili stopy, které by mohly pomoci identifikovat a usvědčit pachatele. Okruh podezřelých však policie tají.

Hojdar doufá, že alespoň tentokrát bude policie úspěšná. "Rád bych se dozvěděl, kdo za všemi událostmi stojí," dodal.

ČTK

Článek ze dne 10. března 2004 - středa