logo itpoint.cz

Poruchy televizního signálu zasáhly severní polovinu republiky

Poruchy televizního signálu má na svědomí dlouhodobá teplotní inverze, situace je stále napjatá a podle předpovědí Českého hydrometeorologického ústavu se nezlepší nejméně do 16. prosince ...

Rozsáhlé rušení televizního signálu, které v těchto dnech trápí obyvatele České republiky, zasáhlo především severní část státu. Podle techniků Českých radiokomunikací, kteří nepřetržitě monitorují situaci, mají s příjmem televizního signálu největší problémy diváci Ústeckého, Libereckého, Královéhradeckého, Olomouckého a Moravskoslezského kraje, dále v okolí Českého Krumlova a Mladé Boleslavi.

Poruchy televizního signálu má na svědomí dlouhodobá teplotní inverze.

"Situace je stále napjatá a podle předpovědí Českého hydrometeorologického ústavu se nezlepší nejméně do 16. prosince. Stav vysílání stále monitorujeme, ale nemůžeme krátkodobě zvýšit výkon jednotlivých vysílačů tak, aby překryly cizí signály," prohlásil v pondělí Ing. Martin Roztočil, ředitel úseku vysílacích služeb ČRa.

Uvedl, že Call Centrum Českých radiokomunikací stále přijímá stovky telefonátů od diváků, kteří místo obvyklých televizních stanic naladí jen rušený signál, nebo signály televizí z okolních států. "Tyto stanice vysílají na stejných frekvencích, jako české a pak vzhledem k abnormálnímu šíření elektromagnetických vln dochází k příjmu cizího signálu," dodal ředitel Roztočil.

České radiokomunikace

Článek ze dne 14. prosince 2004 - úterý

Moje Angličtina Kulhala, Dokud... ...Jsem Se S TÍm Neseznámila
a silikony pro dokonalé utěsnění spár. Pevné, pružné, voděodolné, 100 % čiré.
Nabízíme jednu z nejlevnějších databází firem ČR na trhu.