logo itpoint.cz

Pošťák Mozilla Thunderbird 1.0 CZ

Otevřený software umožňuje větší kontrolu nad vaší poštou. Mozilla Foundation ve spolupráci s Projektem CZilla ve středu zveřejnila českou verzi Mozilla Thunderbird 1.0 pro operační systémy MS Windows, GNU/Linux a Mac OS X. Poštovní klient Thunderbird se zaměřuje na funkce a nastavení, které pomáhají zastavit nevyžádanou poštu a zabraňují šíření virů – největších problémů, kterým dnes uživatelé elektronické pošty čelí.

Mozilla Foundation ve spolupráci s Projektem CZilla ve středu zveřejnila českou verzi Mozilla Thunderbird 1.0 pro operační systémy MS Windows, GNU/Linux a Mac OS X. Poštovní klient Thunderbird se zaměřuje na funkce a nastavení, které pomáhají zastavit nevyžádanou poštu a zabraňují šíření virů – největších problémů, kterým dnes uživatelé elektronické pošty čelí. Uživatelé si Thunderbird oblíbili pro jeho stabilitu, komfort, důvěryhodnost a inovativní funkce. Mozilla Thunderbird následuje velmi úspěšnou verzi prohlížeče Mozilla Firefox 1.0, kterou si od listopadového vydání stáhlo již více než 9 milionů uživatelů.

"Thunderbird 1.0 představuje pro Mozilla Foundation další milník úspěšného produktu, vytvořeného v rámci komunity stovkami dobrovolníků a vývojářů po celém světě," poznamenala Mitchell Baker, prezidentka Mozilla Foundation. "Thunderbird je dokonalý společník Firefoxu a znamená další úspěch vývojového modelu open source."

Výběr z vlastností Thunderbirdu :

Instalační program Thunderbirdu (pro Windows 6 MB, pro Linux a Mac OS X 10 MB) je pro uživatele i firmy zdarma ke stažení ZDE.

O Projektu CZilla
Projekt CZilla se dlouhodobě zabývá lokalizací, propagací a podporou projektu Mozilla.org v České republice. Uživatelům pravidelně přináší české verze balíku internetových aplikací Mozilla, populárního prohlížeče Mozilla Firefox a výkonného poštovního klienta Mozilla Thunderbird.

O Mozilla Foundation
Mozilla Foundation je neziskovou organizací, která byla v roce 2003 založena pro podporu a vývoj prohlížeče Mozilla a odvozených produktů. Mozilla Foundation se sídlem v Mountain View, Kalifornie, USA, v současnosti dodává prvotřídní webový prohlížeč Mozilla Firefox, balík aplikací Mozilla Suite a samostatný e-mailový klient Mozilla Thunderbird.

CZilla / info@czilla.cz

Článek ze dne 9. prosince 2004 - čtvrtek