logo itpoint.cz

Převodník rozhraní USB na linku RS232 s galvanickým oddělením

U nových notebooků i u některých nových počítačů je pravidlem, že chybí sériový port, v lepším případě existuje pouze jeden. Protože sériová linka RS232 se pro přenos dat z mnoha zařízení stále používá, řeší se často absence sériových portů převodníky rozhraní USB na linku RS232. Běžně dodávané typy však neobsahují galvanické oddělení, což vede k vytváření zemních smyček nebo k poškození portu USB, který je součástí motherboardu ...

U nových notebooků i u některých nových počítačů je pravidlem, že chybí sériový port, v lepším případě existuje pouze jeden. Protože sériová linka RS232 se pro přenos dat z mnoha zařízení stále používá, řeší se často absence sériových portů převodníky rozhraní USB na linku RS232. Běžně dodávané typy však neobsahují galvanické oddělení, což vede k vytváření zemních smyček nebo k poškození portu USB, který je součástí motherboardu.

Proto Papouch s.r.o. dodává nyní na trh převodník rozhraní USB na linku RS232 s galvanickým oddělením a v průmyslovém provedení (převodník USB-RS232 bez oddělení je možné objednat také).

Převodník USB - RS232 s názvem SB232P má následující vlastnosti :

 převodník SB232P

Po připojení převodníku přes rozhraní USB k počítači s operačním systémem Windows se objeví okno "Nový hardware: PaPouch SB232P Converter". Nyní je třeba zadat cestu k ovladačům VCP (Virtual Com Port) a potvrdit kliknutím na OK. V systému se tak vytvoří další sériový port, např. COM3.

Linka RS232 je plnohodnotná, přenáší všechny signály a zapojení konektoru je shodné se zapojením na počítači PC. V ovladačích je možné nastavit vlastnosti, které zrychli přenos dat a mají vliv na časování řídících signálů, většinou však postačí standardní nastavení.

 

Technici firmy Papouch všem zákazníkům poradí s uváděním převodníků do provozu.

Papouch

Článek ze dne 22. ledna 2004 - čtvrtek