logo itpoint.cz

Přímý přenos Cesnetu z konference Vysokorychlostní sítě 2004

Sdružení Cesnet bude přenášet přímým přenosem konferenci Vysokorychlostní sítě 2004 pořádanou sdružením Pasnet. Přenos konference, která se koná ve dnech 18. až 19. 5. 2004, je možné naladit na adrese http://prenosy.cesnet.cz. Přenos bude vysílán v kvalitě, která je dostupná i uživatelům relativně pomalých přípojek, jako je ADSL nebo přípojky kabelové televize.

Sdružení Cesnet bude přenášet přímým přenosem konferenci Vysokorychlostní sítě 2004 pořádanou sdružením Pasnet. Přenos konference, která se koná ve dnech 18. až 19.5. 2004, je možné naladit na adrese http://prenosy.cesnet.cz. Dění na konferenci bude zároveň zaznamenáváno - záznam bude po zpracování vystaven na adrese http://videoserver.cesnet.cz/videoarchiv.php.

Přenos bude vysílán v kvalitě, která je dostupná i uživatelům relativně pomalých přípojek, jako je ADSL nebo přípojky kabelové televize.

Sdružení Cesnet bylo založeno vysokými školami a Akademií věd ČR za účelem provozování národní sítě pro vědu a výzkum. Je financováno z prostředků Rady vlády pro vědu a výzkum a svých členů. V současné době provozuje gigabitovou síť Cesnet2. Právě díky této pozici a dalším aktivitám ve výzkumu v oblasti telekomunikačních a internetových technologií je sdružení Cesnet zástupcem České republiky v projektu Géant, na jehož realizaci se aktivně podílí.

Cesnet

Článek ze dne 18. května 2004 - úterý