logo itpoint.cz

První evropský mobilní Jukebox

Společnost Eurotel je prvním evropským mobilním operátorem, který umožňuje stahovat do mobilu a přehrávat celé hudební skladby. Uživatelé služby "Eurotel Jukebox" si mohou vybrat a stáhnout skladby známých zpěváků a skupin vydávaných nahrávacími společnostmi do sedmi různých typů mobilních telefonů. Jakmile je skladba stažena, může být kdykoliv z mobilu přehrána.

Společnost Eurotel je prvním evropským mobilním operátorem, který umožňuje stahovat do mobilu a přehrávat celé hudební skladby. Uživatelé služby "Eurotel Jukebox" si mohou vybrat a stáhnout skladby známých zpěváků a skupin vydávaných nahrávacími společnostmi do sedmi různých typů mobilních telefonů. Jakmile je skladba stažena, může být kdykoliv z mobilu přehrána.

"Hudba tvoří důležitou součást strategie společnosti Eurotel pro oblast informačního a zábavního obsahu. Společnost Eurotel, která je předním dodavatelem služeb s přidanou hodnotou, je velmi potěšena, že může svým uživatelům nabídnout službu "hudba na vyžádání". Tato unikátní služba jde s globálním trendem, v jehož rámci jsou mobilní telefony přeměňovány na hudební, informační a herní zařízení," řekl Justin Stockton, ředitel pro rozvoj služeb s přidanou hodnotou společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o. "Služba Eurotel Jukebox též poskytuje hudebnímu průmyslu výbornou příležitost, jak distribuovat hudbu bezpečným, a přitom moderním způsobem."

Multimediální obsah služby Eurotel Jukebox včetně písniček, vyzváněcích melodií, upoutávek, truetones a obrázků dodávají hudební nakladatelství BMG a Warner Music.

"Eurotel Jukebox nám umožňuje objevovat pro naše umělce nové distribuční kanály. Jsme nadšeni, že můžeme být součástí tohoto skutečně pokrokového projektu," uvedla Iva Milerová, ředitelka marketingu hudebního vydavatelství Warner Music Czech Republic.

"Přestože nejsme příliš technicky znalí, technologie nás vždy fascinovaly. Využívali jsme je i při našem nahrávání a na jevišti. A proto nás zajímá i tento nový způsob distribuce hudby," řekl Milan Cais, člen české hudební skupiny Tata Bojs, jejíž skladby jsou též zařazeny v katalogu služby. "Zajímá nás to o to více, že právě dokončujeme novou desku, která je koncepční, vypráví příběh. Nové album Tata Bojs se právě dokončuje a vyjde ve druhém čtvrtletí 2004 ve spolupráci s Warner Music Czech Republic. Uživatelé služby Eurotel Jukebox si však budou moci exkluzívně stáhnout první singl z této desky už na konci března 2004."

"Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat v rámci tohoto projektu se společnostmi Eurotel a Chaoticom," uvedl Milan Herman, ředitel hudebního vydavatelství BMG Czech Republic. "Momentálně se tato technologie zdá pro stahování daleko bezpečnější než Internet a otevírá hudebnímu průmyslu nové možnosti. Jsme rádi, že uživatelé mobilních služeb v České republice budou o krok napřed před zbytkem Evropy, a pevně věříme, že obsah od BMG přispěje k celkovému úspěchu služby Jukebox." Známí umělci z katalogu BMG - Pink, Outkast, Elán a Britney Spears - jsou též mezi jmény objevujícími se na nové službě.

Společnost Eurotel se při návrhu a vývoji služby Jukebox spojila s technologickou a softwarovou společností Chaoticom. Díky patentované technologii společnosti Chaoticom se digitální hudební soubory komprimují do formátu KOZ, takže mohou být následně přenášeny prostřednictvím GPRS. Řešení společnosti Chaoticom bylo oceněno na konferenci Mobile Music Conference v listopadu 2003 jako nejlepší hudební technologie a nejlepší řešení pro stahování hudby.

"Společnost Eurotel prokázala své vedoucí postavení, protože jako první uvedla na trh komerční službu založenou na technologii společnosti Chaoticom," řekla Lucy McQuilken, generální ředitelka a spoluzakladatelka společnosti Chaoticom. "Skutečnost, že jsme byli schopni projekt společně připravit v tak krátké době, je dokladem schopnosti společnosti Eurotel poskytovat svým zákazníkům neustále ty nejnovější technologie a obsah. Řešení, které poskytujeme, umožní Eurotelu odlišit se od ostatních na tak vyspělém mobilním trhu, jaký je v České republice."

V současné době může být služba Eurotel Jukebox nainstalována na následujících typech mobilních telefonů - Eurotel Data Phone II, Sony Ericsson P800 a P900, Nokia 6600, Nokia 3650, Nokia 7650 a Nokia N-Gage.

Eurotel

Článek ze dne 5. března 2004 - pátek