logo itpoint.cz

První předání paketových dat mezi technologiemi EDGE a WCDMA třetí generace v komerční síti

Přední finský mobilní operátor TeliaSonera Finland úspěšně provedl vůbec první přepojení (handover) paketových dat mezi technologiemi EDGE a WCDMA v komerční síti, a to za pomoci technického vybavení a koncových zařízení společnosti Nokia.

Přední finský mobilní operátor TeliaSonera Finland úspěšně provedl vůbec první přepojení (handover) paketových dat mezi technologiemi EDGE a WCDMA v komerční síti, a to za pomoci technického vybavení a koncových zařízení společnosti Nokia. Zákazníci společnosti TeliaSonera Finland nyní budou moci využívat služeb třetí generace při přechodu mezi sítěmi EDGE a WCDMA.

Nokia modernizovala komerční síť společnosti TeliaSonera Finland tak, aby podporovala přepojování (handover) dat mezi různými systémy (Intersystem Handover - ISHO) po celé zemi, a připojení bylo realizováno pomocí vůbec prvního koncového zařízení s podporou technologie EDGE-WCDMA ISHO - obrazového inteligentního telefonu Nokia 6630.

Přepojování (handover) dat mezi sítěmi WCDMA a GSM/GPRS/EDGE je velmi důležité pro zajištění kvalitních služeb pro koncové uživatele a je klíčem k úspěchu hladkého zavedení technologie WCDMA.

"Velice náš těší úspěšné přepojování paketových dat mezi sítěmi EDGE a WCDMA ve spolupráci se společností Nokia. Naši zákazníci tak budou moci nerušeně využívat služeb třetí generace, protože technologie EDGE překlene propast mezi možnostmi sítí WCDMA a GPRS v městských i venkovských oblastech," říká Pasi Mehtonen, viceprezident divize Products and Services společnosti TeliaSonera Finland.

"Jako přední společnost v oblasti technologie EDGE nás těší úspěch tohoto přepojování paketových dat, které představuje další mezník v hladké transformaci sítí GSM v sítě třetí generace," dodává Jan Lindgren, viceprezident obchodního týmu TeliaSonera divize Networks společnosti Nokia.

"Připojení byla provedena v komerční síti GSM/EDGE, která byla modernizována pro podporu předávání dat ze sítí WCDMA. To jasně ukazuje, že technologie EDGE umožňuje bezproblémové pokrytí pro poskytování služeb třetí generace, které je komplementární s technologií WCDMA," dodává.

Přepojování (handover) dat ve směru z WCDMA do EDGE a opačně - jak Nokia a TeliaSonera Finland nyní předvedly - je obzvláště důležité v počátečních fázích komerčního nasazování technologie WCDMA, protože její pokrytí nebude v ranných fázích tak všudypřítomné jako služby GSM/EDGE.

Nokia

Článek ze dne 18. října 2004 - pondělí