logo itpoint.cz

První vnitřní bezpečnostní brána pro ochranu vnitřních sítí a aplikací

InterSpect - nová rodina řešení v podobě vnitřních bezpečnostních bran (Internal Security Gateway), která přináší zcela nový způsob ochrany vnitřních sítí a aplikací v organizacích. Jedná se celosvětově o první kompletní řešení vnitřního zabezpečení, které jde velmi hluboko při inteligentní ochraně před šířením útoků ve vnitřních sítích.

Check Point představil Check Point InterSpect, novou rodinu řešení v podobě vnitřních bezpečnostních bran (Internal Security Gateway), která přináší zcela nový způsob ochrany vnitřních sítí a aplikací v organizacích. Check Point InterSpect je prvním kompletním řešením vnitřního zabezpečení, které jde velmi hluboko při inteligentní ochraně před šířením útoků ve vnitřních sítích.

Odpověď na požadavky vnitřního zabezpečení

Check Point InterSpect integruje nový software na nové hardwarové platformě vytvořené pro rychlé a pružné nasazení bez rizika narušení konfigurace existující sítě. Check Point InterSpect poskytuje :

Široká podpora vnitřních aplikací a protokolů

Díky technologiím Check Point Application Intelligence a Stateful Inspection nabízí InterSpect v oboru nejjemnější hloubkovou inspekci protokolů a aplikací užívaných ve vnitřních sítích. Jiná řešení jsou vytvořena pro ochranu perimetru a nedisponují znalostí vnitřních protokolů a aplikací potřebnou pro tento druh ochrany ve vnitřních sítích.

Příkladem protokolů primárně užívaných na LAN je SQL pro databázové aplikace jako MS SQL Server a Oracle, či MS RPC pro Exchange a jiné Microsoft aplikace. Tyto protokoly patří mezi obchodně-kritické procesy uvnitř sítě, a proto řešení vnitřní bezpečnosti nemohou pouze podporovat tyto protokoly, nýbrž musejí implementovat pokročilé bezpečnostní mechanismy pro prevenci útoků a zneužití.

Ceny a dostupnost

Check Point InterSpect je dostupný okamžitě ve třech modelových řadách s cenami od 9.000 USD do 39.000 USD.

Check Point / InterSpect

Článek ze dne 29. ledna 2004 - čtvrtek