logo itpoint.cz

První zabezpečené internetové platby platebními kartami

Nově použitá služba E-commerce ČSOB je postavena na technologickém řešení 3-D Secure, které podporují dvě největší karetní asociace - MasterCard a Visa. Toto řešení umožňuje ověřit během internetové transakce držitele karty u jeho vydavatelské banky, čímž se snižuje riziko reklamací transakce ze strany držitele karty.

Internet Mall a.s. aČeskoslovenská obchodní banka a.s., představily projekt zabezpečené platební brány pro akceptaci platebních karet na internetu.

Nákupy uskutečněné na internetu se většinou platí až v hotovosti při doručení zboží. To je pro zákazníky příjemné, mají totiž možnost si zboží před zaplacením zkontrolovat; avšak, zvláště při větších částkách, to může i obtěžovat. "Máme mnoho zákazníků, kteří nás již dobře znají a možnost jednoduché platby na dálku by uvítali. Často je to i tak, že manžel objednává pro manželku například myčku na nádobí, ale v okamžiku dodání není doma.

Aktivně jsme se proto účastnili vývoje bezpečné domácí platební brány, která je založena na řešení plně podporovaném platebními asociacemi." uvedl Ondřej Fryc, ředitel a předseda představenstva společnosti Internet Mall.

Služba E-commerce ČSOB je postavena na technologickém řešení 3-D Secure, které podporují dvě největší karetní asociace - MasterCard a Visa. Toto řešení umožňuje ověřit během internetové transakce držitele karty u jeho vydavatelské banky, čímž se snižuje riziko reklamací transakce ze strany držitele karty.

Veškeré údaje o platbách jsou předávány zabezpečenou cestou a navíc obchodník nemá přístup k informacím o platební kartě klienta. "E-commerce ČSOB je bezpečná a rychlá platební metoda, která ověřením držitele karty snižuje riziko podvodných transakcí. Zároveň poskytuje klientovi i obchodníkovi stejnou míru jistoty jako v případě elektronické platby kartou v kamenném obchodě.", uvedl Petr Skála, ředitel útvaru Karty ČSOB.

Internetová nákupní galerie Internet Mall sdružuje pod jednou střechou specializované obchody, které vedle vlastního prodeje nabízejí svým zákazníkům i kompetentní odborné poradenství, široký repertoár doplňkových služeb a vlastní logistiku po celé ČR.

Internet Mall

Článek ze dne 2. července 2004 - pátek