logo itpoint.cz

Rakouský mobilní operátor ONE disponuje řešením pro multimediální přenosy

Součástí projektu byla integrace platformy pro mobilní média společnosti PacketVideo Network Solutions do sítě ONE. Od této chvíle si mohou jeho zákazníci na mobilních telefonech přehrávat video a audio nahrávky a využívat přitom celosvětově jedinečné možnosti - díky funkci opětovného přehrávání si mohou videoklipy přehrávat po určitou dobu vícekrát a nemusí za ně znovu platit.

Společnost Siemens mobile, generální dodavatel společnosti ONE GmbH, provedla instalaci uceleného řešení pro přenos audio a video dat - m.traction Media FrameWork. Součástí projektu byla integrace platformy pro mobilní média společnosti PacketVideo Network Solutions do sítě třetího největšího rakouského poskytovatele mobilních služeb. Od této chvíle si mohou jeho zákazníci na mobilních telefonech přehrávat video a audio nahrávky a využívat přitom celosvětově jedinečné možnosti - díky funkci opětovného přehrávání si mohou videoklipy přehrávat po určitou dobu vícekrát a nemusí za ně znovu platit.

Novou službu "ONE Video" lze jednoduše aktivovat na multimediálních mobilních terminálech přes speciální uživatelské rozhraní "ONE Smile" vyvinuté společností ONE. Menu pod položkou "Novinky" nabízí mimo jiné vysílání televizní stanice ORF, sportovní kanály nebo zprávy deníků Financial Times a Handelsblatt. Multimediální zprávy, informace o počasí a fotbalové videozáběry z domácích i zahraničních lig jsou uživatelům mobilních telefonů k dispozici pouhým stisknutím tlačítka. V rámci předplatného lze navíc získávat požadované videoklipy automaticky.

"Spolu s našimi partnery - společnostmi Siemens a PacketVideo Network Solutions - jsme dokázali řešení pro přenos dat do naší sítě začlenit v mimořádně krátké době dvaceti týdnů. Díky tomu byly nové audio a video služby včas připraveny na uvedení nového uživatelského rozhraní ONE Smile u příležitosti 5. výročí společnosti ONE," vysvětlil šéf společnosti ONE Mobile Living Florian Pollack.

"Mobilní komunikace pro nás již dlouho neznamenají pouze hlasovou telefonii," uvedl Christoph Caselitz, prezident pro sítě divize Siemens mobile. "S novými video a audio službami je ONE Smile ještě živější než dříve. Streamingový přenos je jednou ze základních technologií, které pohánějí kupředu používání mobilních datových služeb."

"Spolupráce se společnostmi ONE a Siemens na spuštění video služeb v Rakousku je pro nás vysoce stimulujícím faktorem," dodal Patrick Parodi, generální ředitel PacketVideo Network Solutions Europe. "Díky spojení kvalitního obsahu a jednoduše použitelného rozhraní se špičkovým softwarem PacketVideo Network Solutions mají zákazníci společnosti ONE možnost získat ty nejlepší videoslužby na trhu."

Siemens

Článek ze dne 20. února 2004 - pátek