logo itpoint.cz

Rozhodnutí o propojení v oblasti ADSL - konečně

Podle názoru Contactelu je právě propojovací smlouva tím správným režimem ve vztahu dvou operátorů, na jehož základě dojde ke zlepšení kvalitativních parametrů služby ADSL a ke snížení cen pro koncové uživatele ...

Contactel, vedoucí poskytovatel telekomunikačních služeb a řešení, vítá cenové rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu č. 03/PROP/2004, kterým se stanoví způsob výpočtu a maximální ceny za propojení veřejných telekomunikačních sítí pro přístup k internetu prostřednictvím ADSL. Contactel věří, že toto rozhodnutí přispěje k zlepšení podmínek v oblasti ADSL jak pro poskytovatele služby, tak především pro koncové zákazníky.

"Na toto rozhodnutí jsme čekali velmi dlouho, od chvíle, kdy bylo dne 8. září 2003 přerušeno správní řízení Contactelu ve věci propojení v oblasti ADSL právě z důvodu absence potřebného cenového rozhodnutí. Věříme, že nyní se podaří vydat rozhodnutí ve správním řízení," říká Peter Rubeck, generální ředitel společnosti Contactel. "Protože však dáváme přednost přímé obchodní dohodě, pokusíme se ještě předtím dohodnout s Českým Telecomem na smlouvě o propojení přesně v souladu s podmínkami stanovenými ČTÚ."

Podle názoru Contactelu je právě propojovací smlouva tím správným režimem ve vztahu dvou operátorů, na jehož základě dojde ke zlepšení kvalitativních parametrů služby ADSL a ke snížení cen pro koncové uživatele.

Contactel

Článek ze dne 6. dubna 2004 - úterý