logo itpoint.cz

Samsung Electronics vybude svou evropskou základnu na Slovensku

Samsung Electronics zavírá své závody v Španělsku a v Anglii a stěhuje se na Slovensko. Novou evropskou základnu bude mít firma v Galantě, kde již v současnosti vyrábí monitory. Přestěhováním provozů chce Samsung Electronics zefektivnit výrobu a snížit náklady.

Jihokorejská společnost Samsung Electronics zavírá své závody v Španělsku a v Anglii a stěhuje se na Slovensko. Novou evropskou základnu bude mít firma v Galantě, kde již v současnosti vyrábí monitory. Vyplývá to z informací, které tento týden zveřejnila společnost.

Přestěhováním provozů chce Samsung Electronics zefektivnit výrobu a snížit náklady. O práci tak přijde kolem 400 zaměstnanců závodu u Barcelony a zhruba stejný počet pracovníků v anglickém Wynyardu.

Slovenský závod Samsungu v Galantě v současnosti vyrábí půl milionu monitorů měsíčně. Do závodu, který zaměstnává více než 700 pracovníků, firma investovala kolem 500 milionů korun.

Koncern Samsung plánuje v zemi i další investice. Na Slovensku chce postavit nový závod na zelené louce, nebo využít neprovozované kapacity a začít s výrobou bílé techniky. Celková výše investice by měla dosáhnout 40 milionů eur.

"Existuje elektronická část a ledničková část. Do Galanty jde elektronika a nyní je rozpracován ten druhý (projekt)," řekl ministr hospodářství Pavol Rusko.

Samsung Electronics patří mezi největší světové výrobce polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních konvergentních technologií, paměťových čipů, mobilních telefonů, monitorů a videorekordérů. Koncern má přibližně 70.000 zaměstnanců ve 47 zemích.

ČTK

Článek ze dne 20. ledna 2004 - úterý