logo itpoint.cz

Seznam nesmí nabízet pracovní místa na stránkách sprace.cz

Seznam.cz musí přestat nabízet zprostředkování zaměstnání na stránkách www.sprace.cz. Rozhodl o tom předběžným opatřením pražský městský soud. Soud zdůvodnil předběžné opatření tím, že užívání domény sprace.cz přináší společnosti Seznam neodůvodněné výhody, protože využívá známosti domény prace.cz k vlastnímu prospěchu.

Internetová společnost Seznam.cz musí přestat nabízet zprostředkování zaměstnání na stránkách www.sprace.cz. Rozhodl o tom předběžným opatřením pražský městský soud. Název služby se totiž velmi podobá názvu prace.cz, pod kterým provozuje identické služby společnost LMC. Sdělila to Alena Kořínková z oddělení komunikace LMC.

Seznam opatření soudu podle mluvčí firmy Hany Bakičové vyhověl, ale stránky dále provozuje na jiné adrese jako odkaz ze svého portálu seznam.cz.

Soud zdůvodnil předběžné opatření tím, že užívání domény sprace.cz přináší společnosti Seznam neodůvodněné výhody, protože využívá známosti domény prace.cz k vlastnímu prospěchu. Soudní řízení, ve kterém LMC podezírá Seznam z nekalé soutěže, dále pokračuje.

"Předběžné opatření nepostihne zákazníky ani klienty společnosti," uvedla Bakičová s tím, že služba je nyní dostupná na adrese sprace.seznam.cz. Dodala, že naprostá většina uživatelů přichází na službu prostřednictvím hlavní stránky portálu Seznam.cz. Seznam se chce proti předběžnému opatření odvolat a bude požadovat náhradu škody. Jednání soudu považuje za důkaz nedostatečné legislativy v oblasti poskytování informací prostřednictvím internetu.

Seznam koupil předchůdce sprace.cz, personální server Volna- mista.cz od společnosti Computer Press na začátku letošního roku. V době akvizice byly stránky třetím největším serverem ve své kategorii. Největšími konkurenty jsou právě Práce.cz. a Jobs.cz.

Seznam.cz provozuje nejnavštěvovanější portál českého internetu na www.seznam.cz s více než 2,8 milionu unikátních uživatelů.

ČTK

Článek ze dne 22. dubna 2004 - čtvrtek