logo itpoint.cz

Siemens a Bird navazují strategické partnerství v oblasti mobilní telefonie

Společnost Bird bude odebírat základní technické komponenty nutné pro výrobu mobilních telefonů, tzv. mobilní platformy, od společnosti Siemens. Na základě těchto platforem budou Siemens a Bird společně vyvíjet mobilní telefony, které poté budou nabízeny k prodeji pod značkou společnosti Bird. Společnost Bird dále zpřístupní svou celonárodní prodejní síť, čítající kolem 30.000 obchodů po celé Číně, mobilním telefonům Siemens.

Společnost Siemens, divize Mobilní informace a komunikace, a největší čínský výrobce mobilních telefonů, Ningbo Bird Co. Ltd. (Bird), se dohodli, že v budoucnu spojí své síly při vývoji a prodeji mobilních telefonů. Obě společnosti podepsaly Memorandum o porozumění (Memorandum of Understanding), jež zakládá dlouhodobý vzájemný vztah strategického partnerství.

Společnost Bird bude odebírat základní technické komponenty nutné pro výrobu mobilních telefonů, tzv. mobilní platformy, od společnosti Siemens. Na základě těchto platforem budou Siemens a Bird společně vyvíjet mobilní telefony, které poté budou nabízeny k prodeji pod značkou společnosti Bird. Společnost Bird dále zpřístupní svou celonárodní prodejní síť, čítající kolem 30.000 obchodů po celé Číně, mobilním telefonům Siemens.

 

S využitím designérských schopností společnosti Bird a mobilních technologií světových parametrů společnosti Siemens mobile budou obě společnosti vyvíjet konkurenceschopné mobilní telefony pro čínský trh i trhy mezinárodní. Za účelem posílení prodejní síly obou společností bude firma Bird uvádět na trh, propagovat a prodávat mobilní telefony Siemens ve své celonárodní čínské maloobchodní sítí, a tím podpoří Siemens při zvýšení prodeje svých mobilních výrobků na čínském trhu.

V minulosti byly výrobky společnosti Siemens vidět hlavně v rozvinutých městských oblastech a velkých aglomeracích na východním pobřeží Číny. Nyní budou mobilní telefony společnosti Siemens nabízeny po celé Číně v rámci prodejní sítě Bird. Menší čínská města s více než jedním milionem obyvatel a zemědělské oblasti Číny, které nyní vykazují nejrychlejší nárůst počtu uživatelů mobilních technologií v Číně, budu hrát v budoucím růstu velice důležitou roli. Schopnost rychle rozšířit celonárodní prodej do těchto oblastí je klíčová, přeje-li si společnost Siemens tento předpokládaný růstový potenciál využít.

Spojení silných stránek obou společností, tj. vyspělých technologií a kvalitních mobilních platforem společnosti Siemens a nejlepší prodejní sítě a podrobné znalosti místního trhu firmy Bird, zaručí, že vzájemná spolupráce přinese oběma společnostem konkurenční výhody jak v Číně, tak na dalších světových trzích. S využitím svých znalostí a zkušeností z globálních trhů bude Siemens podporovat společnost Bird při vstupu na cizí trhy s mobilními technologiemi.

"Partnerství se společností Bird je součástí naší strategie s cílem posílit pozici značky Siemens v Číně, tedy na největším trhu s mobilními telefony. Nyní spojíme naše síly s Bird a vstoupíme na nejrychleji rostoucí část trhu, tj. do menších měst a krajů. Siemens mobile přispěje svou světoznámou technologií a společnost Bird svou znalostí místního trhu a prodejní a marketingovou silou," říká Rudi Lamprecht, člen představenstva Siemens AG 
a prezident Siemens mobile.

Xu Li Hua, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Bird k tomu poznamenává: "Toto partnerství je pro nás ze strategického hlediska velmi důležité. Spojením našich zdrojů v oblasti technologií a prodejních kanálů získají obě společnosti bezkonkurenční pozici, která jim umožní využít obrovský potenciál mobilních technologií."

Již v minulosti společnost Bird používala bezdrátové moduly společnosti Siemens jako základní technologii pro své mobilní telefony a působila jako smluvní výrobce mobilních přístrojů Siemens.

S více než 280 miliony uživatelů je Čína největším a nejrychleji rostoucím trhem mobilních komunikací. Předpokládá se, že v roce 2008 bude v Číně využívat služby mobilní komunikace již přibližně 435 milionů lidí.

Ningbo Bird Co. Ltd. je společnost zabývající se vývojem, výrobou a prodejem výrobků mobilních komunikací. Mezi její nejdůležitější výrobky patří mobilní telefony, ruční PC a systémová vybavení. Díky svým schopnostem a konkurenčním výhodám v oblasti prodeje, marketingu, vývoje a výrobě výrobků se společnost Ningbo Bird stala nejúspěšnější značkou mobilních telefonů v Číně.

Siemens

Článek ze dne 5. května 2004 - středa