logo itpoint.cz

Siemens bude rozšiřovat a spravovat síť největšího indického GSM operátora

Siemens s Bharti Tele-Ventures podepsal kontrakt ve výši 50 milionů dolarů

Společnost Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile), se stala partnerem největšího indického mobilního operátora Bharti Tele-Ventures pro optimalizaci stávající mobilní sítě. Siemens bude nejen rozšiřovat GSM/GPRS síť, ale současně v Asii poprvé dostává na starost její provoz a údržbu. Kontrakt má hodnotu přibližně 50 milionů amerických dolarů a byl podepsán na dobu tří let. Siemens mobile bude rozšiřovat síť Bharti v oblastech Kalkaty, Madhya Pradesh a Západního Bengálu.
Kontrakt zahrnuje dodávky základní a radiové infrastruktury GSM, stejně jako GPRS technologie k zajištění souvislého pokrytí ve více než 150 městech ve všech třech oblastech. Vůbec poprvé v Asii bude Siemens mobile rovněž provozovat mobilní síť, aby tak společnosti Bharti umožnil snížit její provozní náklady a soustředit se na rozvoj marketingu a cenové strategie. Společnosti Siemens toto rozdělení umožní lépe koordinovat výstavbu a provoz sítě. Vzhledem k tomu, že oblast služeb získává v rámci koncernu Siemens stále větší význam, nabízí dnes Siemens mobilním operátorům také optimalizaci sítí i služby spojené s jejich provozem a bezpečností.
"Tato dohoda jasně dokládá odhodlanost Bharti poskytovat špičkovou síť a vyšší kvalitu služeb zákazníkům na tomto rychle se měnícím trhu," uvedl Christoph Caselitz, president ICM N. "Jsme hrdí na možnost spojit se s rychlým růstem Bharti a zajišťovat pokrytí tam, kde to Bharti potřebuje. Tato spolupráce posiluje naše odhodlání držet krok s rychle se rozvíjejícím trhem mobilní komunikace v Indii prostřednictvím poskytování špičkové infrastruktury a služeb."
Bharti je s více než sedmi miliony zákazníků největší GSM operátor v Indii. Siemens spolupracuje s Bharti od roku 1998 v oblasti pevných sítí a od roku 2001 v oblasti mobilní komunikace. "Máme za sebou dlouhou spolupráci s Bharti. Jako strategický partner a provozovatel nových sítí budeme zajišťovat jejich hladký chod a pomůžeme společnosti Bharti upevnit její vedoucí postavení na trhu GSM v Indii," dodal Christoph Caselitz, president ICM N. "Tato dohoda nám zajistí tu nejmodernější síť, širší pokrytí a významné zlepšení kvality služeb, zároveň budeme schopni díky většímu obratu snížit náklady, a optimalizovat tak naše finanční toky," řekl Manoj Kohli, president pro oblast mobilních služeb ve společnosti Bharti Tele-Ventures.Indie je jedním z nejrychleji rostoucích trhů v oblasti mobilní komunikace. V zemi je okolo 30 milionů uživatelů mobilních telefonů, což znamená, že pouze tři ze sta Indů v současné době využívají služby mobilních operátorů. Podle odhadů bude v roce 2005 používat mobilní telefon již 100 milionů Indů. Pro Siemens mobile se tak Indie stává po Číně druhým nejvýznamnějším trhem v Asii.

Článek ze dne 20. července 2004 - úterý