logo itpoint.cz

Siemens bude společnosti Belgacom dodávat řešení Ssrpass Home Entertainment

Největší belgický telekomunikační operátor Belgacom bude na podzim tohoto roku formou pilotního projektu zavádět interaktivní digitální televizní služby iDTV, které mění televizní přijímač v domácí centrum pro zábavu a komunikaci. Siemens podepsal se společností Belgacom rámcovou smlouvu na dodávku a instalaci kompletního řešení na klíč.

Největší belgický telekomunikační operátor Belgacom bude na podzim tohoto roku formou pilotního projektu zavádět interaktivní digitální televizní služby iDTV, které mění televizní přijímač v domácí centrum pro zábavu a komunikaci. Siemens podepsal se společností Belgacom rámcovou smlouvu na dodávku a instalaci kompletního řešení na klíč. Belgický projekt iDTV je první zakázkou na řešení Surpass Home Entertainment, které firma Siemens představila na letošním veletrhu CeBIT.

S iDTV bude Belgacom přes širokopásmové připojení nabízet svým zákazníkům atraktivní balíček on-line služeb pro domácí televizní přístroje. Kromě rozsáhlé nabídky vysílání digitální televize, jde rovněž o celou řadu interaktivních služeb, mezi které patří elektronický programový průvodce, digitální video, super-teletext, on-line účast v TV hrách apod. iDTV navíc uživatelům nabízí služby typu Video-on-demand, přístup k místním zprávám, e-shopping či e-mail a přístup na internet přes televizní přijímač.

Aby bylo možné zmíněné aplikace používat, musí být domácnosti vybaveny Set-Top-Boxem připojeným na DSL linku a televizním přijímačem. Všechny on-line služby jsou realizovány přes internetový protokol (IP) s garantovanou Quality of Service (QoS) tak, aby byl zaručen bezproblémový průběh poskytování služeb.

V oblasti on-line TV služeb Siemens úzce spolupracuje s partnery. K těm hlavním patří Myrio (kontrola uživatelského servisu), nCube (Video-on-Demand servery), Verimatrix (digitální management autorských práv) a Tandberg Television (zařízení pro Video Broadcast).

Siemens

Článek ze dne 29. června 2004 - úterý