logo itpoint.cz

Siemens dodá technologii EDGE českému operátorovi Oskar Mobil

Oskar Mobil zadal společnosti Siemens, divizi Komunikace, zakázku na dodávku technologie EDGE (Enhanced Data Rates for GSM Evolution). Oskar Mobil plánuje zprovoznění nových vysokorychlostních datových služeb na rok 2005. Siemens tak získává již pátý kontrakt na dodávku EDGE ve střední Evropě a celkem patnáctý na světě.

Nejrychleji rostoucí mobilní operátor v České republice, společnost Oskar Mobil (dříve Český Mobil), zadal společnosti Siemens, divizi Komunikace, zakázku na dodávku technologie EDGE (Enhanced Data Rates for GSM Evolution). Oskar Mobil plánuje zprovoznění nových vysokorychlostních datových služeb na rok 2005. Siemens tak získává již pátý kontrakt na dodávku EDGE ve střední Evropě a celkem patnáctý na světě.

Implementací technologie EDGE od společnosti Siemens chce Oskar Mobil posílit existující datovou síť a nabízet svým zákazníkům vysoce výkonné mobilní datové služby o rychlostech až třikrát vyšších v porovnání s tradičním GPRS. Oskar Mobil nyní intenzivně testuje několik služeb na bázi EDGE, aby se seznámil se zkušenostmi uživatelů a dokázal nabídnout služby, které budou splňovat jeho vysoké standardy v oblasti výkonu a uživatelského komfortu. Siemens během tohoto testovacího období aktivně podporuje vývoj technologií a služeb v síti Oskar.

"Siemens je velmi flexibilním partnerem, který nám pomáhá testovat a zkoumat možnosti technologie EDGE. Velmi se již těšíme na úspěšné spuštění této inovativní služby, která bude znamenat přínos pro naše zákazníky," uvedl Fred Hrenchuk, viceprezident pro technologie společnosti Oskar Mobil.

"Od roku 1999 jsme partnerem a dodavatelem společnosti Oskar Mobil a kladně vnímáme její rychlý růst i maximální orientaci na zákazníka," řekl Christoph Caselitz, prezident oblasti mobilních sítí společnosti Siemens. "Díky svým rozsáhlým zkušenostem v oblasti technologie EDGE jsme připraveni pomoci firmě Oskar připravit v blízké budoucnosti nabídku špičkových mobilních internetových služeb."

S více než deseti miliony obyvatel a téměř stoprocentní penetrací je telekomunikační trh v České republice považován za jeden z nejnáročnějších, přesto stále velmi atraktivních trhů. Příznivé hodnocení tohoto trhu ze strany zahraničních investorů je jasně patrné z jejich účasti v téměř všech oblastech telekomunikačního průmyslu, od pevné a mobilní telefonie až po datové služby či dokonce satelitní přenosy.

Siemens

Článek ze dne 15. prosince 2004 - středa