logo itpoint.cz

Siemens dodá technologii EDGE pro T-Mobile v České republice

Tato vysokorychlostní infrastruktura bude zákazníkům T-Mobile CR k dispozici v několika velkých městech od konce roku 2004 s tím, že pokrytí se bude postupně dále rozšiřovat. Pro společnost Siemens je to již čtvrtý kontrakt na dodávku technologie EDGE ve východní Evropě a celkem třináctý na světě.

Společnost Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile), vybaví GSM síť rychle rostoucího mobilního operátora v České republice, společnosti T-Mobile Czech Republic, a.s., technologií EDGE (Enhanced Data Rates for GSM Evolution). Tato vysokorychlostní infrastruktura bude zákazníkům T-Mobile CR k dispozici v několika velkých městech od konce roku 2004 s tím, že pokrytí se bude postupně dále rozšiřovat. Pro společnost Siemens je to již čtvrtý kontrakt na dodávku technologie EDGE ve východní Evropě a celkem třináctý na světě.

"Jsme hrdí na to, že budeme moci EDGE nabídnout našim uživatelům," vysvětluje Roland Mahler, generální ředitel společnosti T-Mobile Czech Republic, a.s. "Budeme tak moci poskytnout našim zákazníkům nový rozměr v užívání datových a multimediálních služeb."

"Vnímáme a ceníme si T-Mobile CR jako nesmírně agilní a inovativní společnost," říká Christoph Caselitz, šéf divize sítí společnosti Siemens. "Jsme rádi, že můžeme tomuto významnému hráči na českém trhu pomoci získat vyšší tržní podíl."

Telekomunikační sektor je považován za jedno z nejrychleji rostoucích odvětví v České republice. Zahraniční investoři vstoupili do všech oblastí tohoto odvětví, od klasické a mobilní telefonie přes datové služby až po satelitní přenosy. Výhodná poloha země uprostřed Evropy je vnímána jako hlavní stimul ke vstupu na zdejší trhy.

Siemens

Článek ze dne 9. září 2004 - čtvrtek