logo itpoint.cz

Siemens investuje do OS Symbian

Společnost Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile), zvýšila svůj podíl ve firmě Symbian Software Limited ze 4,8 % na 8,4 % a zároveň se zúčastnila navýšení kapitálu firmy. Do společnosti Symbian investoval Siemens dalších asi 30 mil. €, aby tak dále posílil význam operačního systému Symbian určeného pro mobilní telefony

Společnost Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile), zvýšila svůj podíl ve firmě Symbian Software Limited ze 4,8 % na 8,4 % a zároveň se zúčastnila navýšení kapitálu firmy. Do společnosti Symbian investoval Siemens dalších asi 30 mil. €, aby tak dále posílil význam operačního systému Symbian určeného pro mobilní telefony.
Pro tzv. chytré telefony (smartphones), které spojují klasické funkce mobilního telefonu, funkce PDA a osobních počítačů, je rozhodující otevřená platforma operačního systému, na které lze instalovat a provozovat aplikace od různých vývojářů a operátorů. Čím více aplikací smartphone obsahuje, tím širší je paleta jeho využití. Aplikace otevřeného operačního systému, jakým je Symbian, dále zajišťuje kompatibilitu mezi přístroji různých výrobců založených na stejné platformě. "V příštích letech dojde na trhu chytrých telefonů k významnému nárůstu. Tyto telefony by podle našich předpokladů měly v roce 2008 obsadit až čtvrtinu celého trhu mobilních telefonů," uvedl člen představenstva Siemens AG Rudi Lamprecht.
Firma Siemens již telefon založený na operačním systému Symbian nabízí - Siemens SX1. Nejnovější verze telefonu SX1 Music byla na trh uvedena teprve nedávno. Tato verze umožňuje stahování a přehrávání písniček ve špičkové stereo kvalitě.

Siemens

Článek ze dne 21. července 2004 - středa