logo itpoint.cz

Siemens M65 posouvá komunikaci na novou úroveň

Díky unikátní kombinaci pryže a kovu nabízí Siemens M65 lepší odolnost nejen při styku se stříkající vodou, ale také proti nárazu a prachu. Telefon je nabitý multimediálními aplikacemi a funkcemi, včetně zabudované videokamery, fotoaparátu VGA a velkého barevného displeje se 64 000 barvami a vysokým rozlišením.

Na veletrhu CeBIT představila mobilní divize společnosti Siemens (Siemens mobile) odolný třípásmový telefon GSM s nápadným designem - M65. Díky unikátní kombinaci pryže a kovu nabízí Siemens M65 lepší odolnost nejen při styku se stříkající vodou, ale také proti nárazu a prachu. Telefon je nabitý multimediálními aplikacemi a funkcemi, včetně zabudované videokamery, fotoaparátu VGA a velkého barevného displeje se 64 000 barvami a vysokým rozlišením.

Prostřednictvím kombinace nejnovější technologie a jedinečného masivního vzhledu posouvá telefon Siemens M65 "outdoor" komunikaci k novým hranicím. Díky multimediálním funkcím, např. zasílání obrázků a videosekvencí, zabudované digitální kameře VGA a velkému TFT displeji se 64 000 barvami a rozlišením 132 x 176 pixelů, si uživatelé mohou nahrávat dobrodružné momenty a rychle a jednoduše se o ně podělit s přáteli a rodinou. Přídavný blesk umožní zachytit životní okamžiky i za horších světelných podmínek. Pomocí speciálního fotoeditoru lze obrázkům přidat na větší dramatičnosti či připojit další triky.

Také hry jsou na předním seznamu funkcí telefonu Siemens M65. Telefon s technologií Java obsahuje takové hry, jako např. "Turrican", "Team Point Blank" a pokročilou verzi "Stack Attack Advanced". Uživatelé si mohou telefon přizpůsobit vlastnímu stylu či nastavit podle nálady stažením obrázků a polyfonních vyzvánění (40 hlasů). Součástí telefonu je i možnost okamžitého zasílání zpráv (instant messaging), takže je možné podělit se s přáteli o novinky a zážitky v reálném čase z libovolného místa na světě.

"Siemens M65 představuje nejen zážitky, ale i optimální výkon a progresivní design. Myslím si, že ve své kategorii vyniká nad konkurenty, neboť nabízí jak skvělé „outdoor“ funkce, tak i nejnovější funkce multimediální, a to při velmi unikátním a vysoce kvalitním designu", uvedl Rudi Lamprecht, člen představenstva Siemens AG a předseda představenstva Siemens mobile.

Dokonalým společníkem telefonu M65 pro jízdy na kole je volitelný měřič Bike-o-Meter – kombinace masivního držáku na mobilní telefon a cyklometru s dalšími funkcemi pro řízení jízdy. Jeho jednoduchým připojením na řídítka kola získáte nejen standardní informace z cyklometru, ale můžete si i za jízdy pořídit záznam nové trasy nebo jet po předem stanovených trasách zobrazených na displeji telefonu.

Standardním vybavením je lithiontový akumulátor (750 mAh), díky němuž telefon nabízí až 300 hodin pohotovostního režimu a až 5,5 hodin hovoru. K dispozici je celá řada originálního příslušenství Siemens: kromě inovativního Bike-o-Meter zahrnuje tento telefon přídavný blesk pro redukci červených očí, nejrůznější řešení do automobilu (včetně flexibilní sady "plug&play" Car Kit Easy s výměnným držákem na mobilní telefon nebo kvalitní sady Car Kit Komfort) a různé náhlavní soupravy, nabíječky a datové kabely, náhradní akumulátor a praktická cestovní pouzdra.

Telefon v šedém provedení bude v Evropě, na Blízkém východě, v Africe, asijsko-pacifickém regionu a Brazílii k dostání ve druhém čtvrtletí 2004.

Siemens

Článek ze dne 18. března 2004 - čtvrtek