logo itpoint.cz

Siemens Mobile Acceleration dokončila svou první investici ve Finsku

Přední mezinárodní investor v oblasti bezdrátových komunikací Siemens Mobile Acceleration (SMAC) ohlásil svou první investici ve Finsku. Softwarová společnost Oplayo nabízí audio a video streamingové služby pro telefony vybavené technologiemi Java a Symbian.

Přední mezinárodní investor v oblasti bezdrátových komunikací Siemens Mobile Acceleration (SMAC) ohlásil svou první investici ve Finsku. Softwarová společnost Oplayo nabízí audio a video streamingové služby pro telefony vybavené technologiemi Java a Symbian. Od skupiny investorů, která zahrnuje SMAC, Nokia Venture Partners, Zouk Ventures a Holtron, společnost získala kapitál v celkové výši 4,4 mil. EUR.

Video a audio streaming není omezen pouze na mobilní telefonii třetí generace. Ke stahování klipů na mobilní telefon, který je kompatibilní s technologií Java nebo Symbian, stačí i technologie GPRS. Tyto služby nyní nabízí začínající finská společnost Oplayo. Hlavní technologie firmy je založena na kodeku MVQ umožňujícím snadné dekódování a streaming na low-endových telefonech i telefonech střední třídy. Firma se tak soustředí zejména na spotřebitelský trh. Uživatel si na telefon pouze stáhne software přehrávače a poté může snadno přijímat nejrozmanitější obrázky, např. zpravodajské souhrny, ukázky z filmů, hudební klipy nebo nejdůležitější sportovní momenty.

Přední postavení na trhu si firma Oplayo dále zajišťuje díky silným technologickým partnerům, jako je Microsoft, ARM, Texas Instruments, Intel nebo Symbian. "Mobilní video považujeme za velice atraktivní trh. K rozvoji tohoto segmentu jsou potřeba inovativní řešení s jednoduchou obsluhou pro koncového uživatele. Očekáváme, že jednoduché a nákladově výhodné řešení firmy Oplayo vzbudí velký zájem. Počet multimediálních telefonů s technologií Java totiž enormně roste," uvedl generální ředitel Siemens Mobile Acceleration Dietrich Ulmer.

Výkonný předseda představenstva společnosti Oplayo Keith Cornell k tomu dodal : "Firma Siemens patří mezi přední hráče jak na poli mobilních telefonů, tak v oblasti mobilních sítí a služeb. Partnerství se společností Siemens nám zatím jednoznačně prospělo a doufáme, že tato investice dále zrychlí růst naší firmy jako vedoucího hráče v oblasti mobilního videa."

Firma Oplayo vyvíjí přední špičkovou technologii pro multimedia a video streaming. Její řešení podporují přenos vysoce kvalitního videa v sítích 2.5G a 3G a jsou dostatečně jednoduchá pro široké rozšíření na telefonech střední třídy. Firma byla založena v roce 1999. Její centrála se nachází ve finských Helsinkách, ale pobočky má i v Londýně a Mnichově. Více informací naleznete na adrese www.oplayo.com.

Siemens

Článek ze dne 12. února 2004 - čtvrtek