logo itpoint.cz

Siemens mobile dodá technologii W-CDMA pro T-Mobile Česká republika

Jde o první východoevropský kontrakt na mobilní síť třetí generace a 27. kontrakt na technologii W-CDMA firmy Siemens. Pro výstavbu mobilní sítě třetí generace v ČR dodá a nainstaluje divize Siemens mobile přístupovou radiovou a přepínací "switching" technologii. V první fázi projektu chce T-Mobile pokrýt oblast Prahy ...

Skupina Siemens mobile dodá české pobočce T-Mobile International radiovou technologii W-CDMA, a to na základě smlouvy podepsané se společností T-Mobile Česká republika,a.s.

Pro výstavbu mobilní sítě třetí generace v České republice dodá a nainstaluje divize Siemens mobile přístupovou radiovou (UTRAN) a přepínací "switching" technologii. V první fázi projektu chce T-Mobile pokrýt oblast Prahy. S více než 3,9 miliony zákazníků je T-Mobile Česká republika, jejímž hlavním akcionářem je mobilní skupina T-Mobile International, druhým největším poskytovatelem mobilních služeb v České republice.

"Tento první východoevropský kontrakt na dodávku technologie W-CDMA je pokračováním úspěchu mobilních komunikací třetí generace, které nabízí společností Siemens mobile. Jsme hrdí na to, že můžeme opět T-Mobile přesvědčit o našich výkonných řešeních třetí generace mobilních komunikací," uvedl Christoph Caselitz prezident pro sítě skupiny Siemens mobile.

S celkovým počtem 27 smluv na technologii W-CDMA patří Siemens mobile a NEC mezi tři přední světové dodavatele řešení pro mobilní infrastrukturu. V Evropě vybudovala divize Siemens mobile a NEC první komerční sítě W-CDMA ve Velké Británii, Itálii a Rakousku. Celkově bylo zatím nainstalováno zhruba 25 000 základnových stanic UMTS. Prostřednictvím sítí W-CDMA vybavených technologií Siemens nyní volají více než dva miliony zákazníků.

Siemens

Článek ze dne 20. ledna 2004 - úterý